Przedświąteczne granie przy Sportowej. Zapowiedź meczu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Zanim rozpoczniemy Święta Wielkanocne, piłkarze GKS-u Bełchatów wybiegną na murawę przy Sportowej 3, by powalczyć o kolejne punkty w Betcris IV lidze. Rywalem będzie drużyna Zjednoczonych Stryków. Czy podopieczni Bogdana Jóźwiaka odniosą dwudzieste zwycięstwo w sezonie?

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

Zjednoczeni Stryków

Rok założenia: 1977
Adres:  pl. Łukasińskiego 4, 95-010 Stryków
Barwy: żółto-niebieskie
Trener: Jacek Dróżdż
Stadion: Stadion Piłkarski im. Mirosława Koprowskiego w Strykowie

Zjednoczeni Stryków to klub, który zadomowił się w IV lidze, występując w niej nieprzerwanie od kilkunastu lat.  Równolatek GKS-u Bełchatów nigdy nie występował w wyższej lidze. Nasz najbliższy rywal zajmuje obecnie 15. miejsce w ligowej tabeli z dwudziestoma czterema punktami na koncie. W tym roku punktują jednak regularnie: w miniony weekend pokonali Polonię Piotrków Trybunalski, a wcześniej również Włókniarz Zelów. W starciu ze Stalą Niewiadów strykowianie zremisowali, a ze Zgierza wrócili bez punktów.

SYTUACJA W GKS

W meczu z Widzewem II Łódź „Brunatni” doznali strat personalnych. Kontuzji nabawił się Przemysław Zdybowicz, który nie będzie do dyspozycji trenera przez kilka tygodni. Za nadmiar żółtych kartek pauzować za to musi kapitan, Mateusz Szymorek. Drobnych urazów doznali także Jarosław Trzeboński, Mikołaj Grzelak i Serhij Napolov, ale cała trójka wystąpi w piątkowym spotkaniu. Ponadto szansę ponownego debiutu może otrzymać Hubert Berłowski. 24-letni napastnik podpisał w tygodniu półroczny kontrakt ze swoim macierzystym klubem.

CZY WIESZ, ŻE…

Nowy nabytek „Brunatnych” jest wychowankiem klubu. Berłowski zdołał nawet zadebiutować w pierwszej drużynie GKS-u. Miało to miejsce w sezonie 2016/2017, kiedy to trenerem był Mariusz Pawlak. 24-latek zadebiutował 13 maja 2017 roku przeciwko Siarce Tarnobrzeg. W swojej karierze reprezentował także barwy Orkana Buczek czy Unii Skierniewice.

Pierwszy mecz pomiędzy Zjednoczonymi a GKS-em zakończył się zwycięstwem bełchatowian 3:0. Na listę strzelców wpisali się wówczas Przemysław Zdybowicz, Artur Golański oraz Bartosz Bujalski.

EPILOG

Spotkanie w Wielki Piątek będzie okazją do utrzymania straty, jaką GKS Bełchatów ma do Widzewa II Łódź. Lider wygrał bowiem z Jutrzenką Drzewce (2:0) i tylko zwycięstwo pozwoli zachować bełchatowianom status quo w tabeli. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.00 Rozjemcą obu ekip będzie Albert Różycki, który jeszcze w środę prowadził mecz Fortuna 1 Ligi między Chrobrym Głogów a Sandecją Nowy Sącz.