Powtórka z jesieni mile widziana. Zapowiedź meczu ze Stalą

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W jesiennym meczu GKS-u Bełchatów ze Stalą padła aż dziesięć bramek. Wszystkie zdobyli podopieczni Bogdana Jóźwiaka. Beniaminek z Niewiadowa był tylko tłem dla „Brunatnych”. Jak będzie w rewanżu? Czy GKS wróci do pewnego wygrywania?

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

Stal Niewiadów

Rok założenia: 1952
Adres: Osiedle Niewiadów 27, 97-225 Ujazd
Barwy: żółto-niebieskie
Trener: Karol Jakubczak
Stadion: Gminny Stadion Sportowy w Niewiadowie

Stal Niewiadów to klub założony w 1952 roku, który nie osiągał sukcesów w najwyższych klasach rozgrywkowych. W sezonie 2007/2008 niewiadowianie walczyli o awans do II ligi, ale w barażowym dwumeczu okazali się gorsi od OKS Start Otwock. W 2010 roku Stal została wycofana z rozgrywek, a na piłkarską mapę Polski powróciła dwa lata później. W obecnym sezonie jest beniaminkiem IV ligi. Obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów na koncie. W ostatnich pięciu meczach zespół Karola Jakubczaka zdobył siedem punktów, lecz w dwóch ostatnich kolejkach przegrał z Borutą Zgierz (0:3) oraz Polonią Piotrków Trybunalski (1:2). Wygrane przypadły na potyczki z Włókniarzem Zelów (1:0) oraz WKS 1957 Wieluń (4:0), a bezbramkowy remis ze Zjednoczonymi Stryków.

SYTUACJA W GKS

W meczu przeciwko WKS 1957 Wieluń bełchatowianie długo nie mogli przełamać defensywy gospodarzy. Udało się to dopiero w końcówce meczu, dzięki czemu „Brunatni” dopisali do swojego konta kolejny komplet punktów. Skuteczność pod bramką rywali i doprowadzanie do klarownych sytuacji są widocznymi problemami GKS-u w ostatnich tygodniach. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w najbliższej kolejce się to zmieni. Tym bardziej, że do treningów z zespołem wrócili Dawid Woźniakowski i Przemysław Zdybowicz. Do meczu w Niewiadowie podopieczni Bogdana Jóźwiaka przygotowywali się na czterech jednostkach treningowych. W spotkaniu nie wystąpi Mikołaj Grzelak, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

CZY WIESZ, ŻE…

W jesiennym spotkaniu obu ekip GKS wygrał aż 10:0. Na listę strzelców wpisali się trzykrotnie Wroński, dwukrotnie Zdybowicz, a po razie Bąkowicz, Warnecki, Golański, Grzelak oraz Bartłomiej Trzeboński. Gole z tego spotkania stanowią blisko 12% wszystkich bramek „Brunantych” w tym sezonie!

Piłkarze Stali na swoim boisku zdobyli zaledwie 13 z 33 punktów, które były do zgarnięcia z niewiadomskiej murawy. Stal posiada także najgorszą defensywę – w dotychczasowych spotkaniach straciła aż siedemdziesiąt goli (25 u siebie, 45 na wyjeździe).

W przeszłości piłkarzami niewiadomskiego klubu byli… Cezary oraz Radosław Pazura. Popularni aktorzy wychowali się na Osiedlu Niewiadów, a zanim zaczęli podbijać ekrany polskich kin, grywali w piłkę w lokalnym zespole.

EPILOG

Tydzień po tygodniu, mecz po meczu GKS Bełchatów przemierza czwartoligowe boiska, zbierając cenne punkty. Mecz w Niewiadowie będzie drugim z trzech kolejnych starć GKS-u na wyjeździe. Czy będzie zwycięski? Przekonamy się w sobotę, start meczu o godzinie 16.