Liga nabiera rozpędu! Zapowiedź środowego starcia z Borutą

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po wizytach w Wieluniu i Niewiadowie, podopieczni Bogdana Jóźwiaka udadzą się do Zgierza. Mecz z tamtejszym Borutą zakończy serię wyjazdowych potyczek „Brunatnych”. Z jakim skutkiem?

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

Boruta Zgierz

Rok założenia: 1933
Adres: ul. Wschodnia 2, Zgierz
Barwy: czarno-białe
Trener: Marcin Węglewski
Stadion: Stadion Miejski w Zgierzu

Boruta Zgierz to zespół ograny na IV-ligowych boiskach. Największe sukcesy zespół z północy województwa łódzkiego święcił w latach 90. poprzedniego stulecia. Boruta wówczas występowała w II lidze, a w sezonie 1991/92 zajęła czwarte miejsce. Zgierski klub dwukrotnie brał udział w 1/16 finału Pucharu Polski, po raz ostatni 2015/16. Piłkarzami Boruty byli w przeszłości między innymi wybitny reprezentant Polski, Tomasz Kłos czy Krzysztof Wolak, który był trenerem GKS-u. Do listopada zespół prowadził Piotr Szarpak, lecz obecnie zespół prowadzi… Marcin Węglewski. Nie jest to jednak były szkoleniowiec GKS-u Bełchatów, a zbieżność nazwisk jest jedynie przypadkowa. Obecnie Boruta zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli z trzydziestoma punktami na koncie. W ostatniej kolejce zgierzanie przegrali na z Polonią Piotrków Trybunalski 4:1.

SYTUACJA W GKS

„Brunatni” powrócili do strzeleckiej formy. W Niewiadowie zaaplikowali rywalom siedem bramek, odnosząc przekonywujące zwycięstwo. Trzeba jednak zauważyć, że ponownie w pierwszej połowie rywale byli w stanie zagrozić bramce bełchatowian. W weekend po raz pierwszy po kontuzji na boisku pojawił się Przemek Zdybowicz. Do składu na mecz z Borutą powróci po pauzie za kartki Mikołaj Grzelak, a z podobnych przyczyn braknie Jarka Trzebońskiego. Przed najbliższym meczem, GKS trenował dwukrotnie.

CZY WIESZ, ŻE…

Byłym trenerem naszego rywala jest dobrze znany starszej części kibiców GKS-u, Piotr Szarpak. Urodzony w 1971 roku pomocnik reprezentował barwy „Brunatnych” w latach 1998-2004. W trakcie kariery zawodniczej był także piłkarzem między innymi Widzewa Łódź, Hutnika Kraków czy Sokoła Aleksandrów Łódzki. Jako trener prowadził Włókniarz Zelów czy Ner Poddębice. Szkoleniowcem Boruty był od grudnia 2021 roku do listopada 2022.

EPILOG

Przed piłkarzami GKS-u Bełchatów wymagający okres, w którym zagrają czterokrotnie w niespełna dwa tygodnie. To będzie prawdziwa próba charakterów dla zespołu Bogdana Jóźwiaka. Jak wypadnie? Przekonamy się w najbliższym czasie. Początek meczu w Zgierzu w środę, 26 kwietnia, o godzinie 17.