Derby przy S3! Zapowiedź meczu z Polonią Piotrków Tryb.

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W sobotę przy Sportowej 3 w Bełchatowie wyjdą naprzeciw siebie druga i trzecia drużyna Betcris IV ligi. Starcie na szczycie tabeli będzie także okazją do derbów. Czas na mecz GKS Bełchatów – Polonia Piotrków Trybunalski. Zapraszamy na zapowiedź!

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

Polonia Piotrków Trybunalski

Rok założenia: 1951
Adres:  ul. Broniewskiego 18, 97-300 Piotrków Trybunalski
Barwy: zielono-biało-niebieskie
Trener: Robert Grzesiuk
Stadion: Stadion Miejski „Polonia” w Piotrkowie Tryb.

Piotrkowianie zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli, lecz do liderującego duetu tracą ponad piętnaście punktów. W tegorocznych rozgrywkach odnieśli 16 zwycięstw, sześć razy podzielili się punktami z rywalami, a pięciokrotnie przegrali. W ostatnich tygodniach pokonali na wyjeździe Włókniarz Zelów (3:1), Stal Niewiadów (2:1), a u siebie Borutę Zgierz (4:1).

SYTUACJA W GKS

„Brunatni” po trzech wyjazdowych spotkaniach wracają na Sportową. Po meczu z Borutą Zgierz (2:0) nie było wiele czasu na przygotowania. Podopieczni trenera Jóźwiaka spotkali się dwukrotnie, a już w sobotę zagrają z Polonią. Do składu po absencji kartkowej wraca Jarosław Trzeboński.

CZY WIESZ, ŻE…

W jesiennym starciu w Piotrkowie Trybunalskim GKS okazał się lepszy od rywali, wygrywając 3:0. Bramki dla „Brunatnych” zdobyli Łukasz Wroński, Szymon Sarnik oraz Przemysław Zdybowicz.

GKS Bełchatów (występujący wówczas jako GKS „Węgiel Brunatny” Bełchatów) mierzył się z Polonią Piotrków Tryb. w swoim historycznym, premierowym sezonie 1977/78. Obie drużyny rywalizowały wówczas na poziomie klasy A. Pierwszy mecz rozegrano 30 października 1977 roku w Bełchatowie, gdzie górą był nasz zespół – wygrana 2:0. W rewanżu 28 maja 1978 r. doszło do prawdziwego nokautu, bowiem „Brunatni” rozbili miejscowych aż 10:1! Jak dotąd GKS w swojej historii mierzył się z Polonią czterokrotnie i za każdym razem wygrywał. W sezonie 1978/79 kolejno 3:0 u siebie i 2:0 na wyjeździe.

Kamil BruchajzerKonrad MatuszewskiMateusz Stolarczyk – to tylko niektórzy zawodnicy mający w swoim piłkarski CV grę zarówno dla GKS-u, jak i Polonii. W kadrze Polonii znaleźć można 22-letniego bramkarza Szymona Malickiego, który tuż przed startem sezonu 2018/19 zgłoszony był przez GKS Bełchatów do rozgrywek II ligi. Szansy debiutu w pierwszym zespole „Brunatnych” nie otrzymał, za to przez pewien czas występował w drużynie rezerw.

Epizod w bełchatowskim klubie miał Adrian Malicki, który w listopadzie 2011 roku rozegrał jeden mecz z drużynie Młodej Ekstraklasy przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała, u boku m. in. Łukasza Wrońskiego, Mikołaja Grzelaka i Mateusza Szymorka.

EPILOG

To kolejny mecz GKS-u Bełchatów, z którym trzeba wygrać. Status quo, który od jakiegoś czasu jest zachowywany na szczycie tabeli, wymaga od bełchatowian punktowania w każdym meczu. Sobotni rywal należy do tych najtrudniejszych, lecz wierzymy, że GKS przybliży się do awansu. Pierwszy gwizdek o 17.00. Sędzią meczu będzie  Mateusz Anielak.