Nadrabianie zaległości. Zapowiedź meczu z Omegą Kleszczów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Pierwotnie 3 maja miał być dla piłkarzy Betcris IV ligi dniem wolnym. Jednak wobec odwołania 21. kolejki i przełożenia jej na długi weekend majowy, kibice w regionie zobaczą siedem spotkań. Jednym z nich będzie mecz GKS-u Bełchatów z Omegą Kleszczów. Zapraszamy na zapowiedź tego meczu!

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

LKS Omega Kleszczów

Rok założenia: 1992
Adres: Sportowa 3, 97-410 Kleszczów
Barwy: zielono-żółte
Trener: Jacek Berensztajn
Stadion: Stadion Gminny w Kleszczowie

Omega Kleszczów to klub dobrze znany lokalnej, piłkarskiej publiczności. Zespół wywodzący się z jednej z najbogatszych gmin w Polsce od lat występuje na piątym szczeblu rozgrywkowym. W jego szeregach na przestrzeni lat oglądaliśmy zawodników, którzy stanowili o sile GKS-u Bełchatów w jego poszczególnych etapach historii. W obecnym sezonie Omega zajmuje  11, miejsce z 32 punktami na koncie, lecz jednym meczem rozegranym mniej. Ostatnie tygodnie nie są jednak udane dla podopiecznych Jacka Berensztajna. Ostatnie zwycięstwo odnieśli bowiem 1 kwietnia, kiedy to pokonali Ceramikę Opoczno 3:1. W następnych czterech spotkaniach Omega zdobyła zaledwie dwa punkty (z AKS SMS Łódź oraz Zrywem Wygoda). Mecz w Bełchatowie będzie dla kleszczowian kolejną okazją do przełamania.

SYTUACJA W GKS

Pięć ligowych spotkań w kwietniu i komplet punktów. „Brunatni” w minionym miesiącu byli niezwykle skuteczni, dzięki czemu wciąż są w grze o awans do III ligi. W sobotę kunsztem strzeleckim popisał się Przemek Zdybowicz, który zdobył dwie bramki w meczu przeciw Polonii Piotrków Trybunalski (2:1). W najbliższym czasie trener Bogdan Jóźwiak nie będzie mógł korzystać z Mikołaja Boćka, który złamał wyrostek rylcowaty kości łokciowej. Do gry wróci nie wcześniej niż za dwa tygodnie. Za kartki pauzuje za to Artur Golański.

CZY WIESZ, ŻE…

W letnim meczu przy… Sportowej 3 w Kleszczowie GKS Bełchatów pewnie pokonał Omegę 4:0. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Artur Golański, a także Bartłomiej Trzeboński i Damian Warnecki.

Trenera kleszczowian nie trzeba przedstawiać. Jacek Berensztajn to legenda GKS-u Bełchatów. To właśnie w biało-zielono-czarnych barwach wypłynął na szerokie wody. Występował w GKS-ie, z przerwami, w latach 1990-2003, a w między czasie grał także dla Siarki Tarnobrzeg, austriackiego SV Reid czy Odry Wodzisław Śląski. Popularny „Berek” był pierwszym wychowankiem górniczego klubu, który wystąpił w reprezentacji, a także autorem setnego gola GKS-u w Ekstraklasie. Przez lata był wzorem do naśladowania dla lokalnej młodzieży marzącej o grze w piłkę. Po rozstaniu z „Brunatnymi” występował między innymi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Zagłębia Sosnowiec czy Włókniarza Zelów. 48-letni dziś Berensztajn po zakończeniu kariery został trenerem i prowadzi lokalne kluby z niższych klas rozgrywkowych. Szkoleniowcem Omegi Kleszczów jest od grudnia 2019 roku. W 2018 roku sprawdziliśmy, co słychać u ikony bełchatowskiego klubu.

W obu drużynach występuje wielu zawodników, którzy w przeszłości grali po drugiej strony barykady. W Omedze zobaczyć możemy między innymi Huberta Jakubca, który jesienią 2021 roku był zgłoszony do rozgrywek II ligi w barwach GKS-u. Ponadto przeszłość przy bełchatowskiej Sportowej 3 mają między innymi Miłosz Kapica, Bartłomiej Rygała czy Mateusz Miarka. Natomiast spośród piłkarzy „Brunatnych” w Omedze występowali Tomasz Bąkowicz, Mikołaj Bociek czy Mikołaj Grzelak.

EPILOG

W przypadku zwycięstwa, GKS przez najbliższy tydzień będzie miał okazję liderować w tabeli Betcris IV ligi. Zespół Widzewa II Łódź mecz 21. kolejki rozegra bowiem 10 maja. Nie zmienia to faktu, że „Brunatni” muszą punktować w każdym meczu, by wciąż być w grze o awans. Czy ta kolejka przybliży biało-zielono-czarnych do sukcesu? Miejmy nadzieję, że tak. Pierwszy gwizdek przy Sportowej 3 o godzinie 17.