Zrobić swoje w Zelowie. Zapowiedź meczu z Włókniarzem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po wygranej nad Omegą Kleszczów (1:0) oraz pauzie Widzewa II Łódź, biało-zielono-czarni wskoczyli na fotel lidera Betcris IV ligi. Z zadaniem obrony pierwszej pozycji oraz zdobycia kompletu punktów, w sobotę udadzą się do Zelowa, by zmierzyć się z jednym z najsłabszych zespołów ligi. Zapraszamy na zapowiedź meczu z Włókniarzem.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

Włókniarz Zelów

Rok założenia: 1922
Adres: ul. Piotrkowska 55/57, 97-425 Zelów
Barwy: niebiesko-biało-zielone
Trener: Dawid Wnuk
Stadion: Stadion im. Krzysztofa Surlita w Zelowie

Włókniarz Zelów to klub założony ponad sto lat temu. Mimo długiej historii, zelowianie nie byli w stanie przebić się do czołówki polskiej piłki. Najwyższą ligą, w jakiej grali, jest trzeci poziom rozgrywkowy. Od wielu lat występują natomiast w IV lidze, nie mogąc przebić się na wyższy poziom. W obecnym sezonie zespół Dawida Wnuka uzbierał zaledwie 23 punkty i obecnie zajmuje trzecie miejsce od końca (wliczając LKS Kwiatkowice). Zespół z Zelowa rozegrał jednak mecz mniej, bowiem zaległe spotkanie 21. kolejki ustalono na 10 maja. Ostatnie zwycięstwo Włókniarz odniósł 15 kwietnia na własnym obiekcie pokonując Borutę Zgierz 2:1. W następnych trzech spotkaniach przegrał ze Skalnikiem Sulejów (0:2), Polonią Piotrków Trybunalski (1:3) oraz bezbramkowo zremisował ze Zrywem Wygoda.

SYTUACJA W GKS

Po meczu z Omegą Kleszczów do gry wraca Artur Golański – pauzował za kartki. Do dyspozycji trenera nadal nie będą dostępni Mikołaj Bociek oraz Hubert Berłowski. Bartosz Bujalski jest włączany do treningów z pierwszą drużyną, a Dawid Woźniakowski zasiadł ostatnio na ławce dla rezerwowych. Po meczu z Omegą Kleszczów (1:0) trener Jóźwiak zaordynował drużynie dwa treningi.

CZY WIESZ, ŻE…

W poprzedniej rundzie „Brunatni” bez problemów pokonali rywali 5:1, a bohaterem spotkania okazał się autor trzech goli, Damian Warnecki. Na listę strzelców wpisali się także Szymon Sarnik i Przemysław Zdybowicz.

W przeszłości szerokie grono piłkarzy reprezentowało barwy obu ekip. Mowa tutaj między innymi o Jakubie Tosiku (wychowanek Włókniarza, w GKS-ie w latach 2004-2010), braciach Wiesławie i Krzysztofie Surlitach (wychowankowie Włókniarza, w GKS-ie w latach 1986-88), Sylwestrze Szkudlarku (wychowanek GKS-u, we Włókniarzu w 2004-2005 roku), Robercie Górskim (we Włókniarzy w roku 2008, w GKS-ie w latach 1992-1996, 2005 i 2007), Jacku Berensztajnie (wychowanek GKS, we Włókniarzu 2008-2012), Krzysztofie Michalaku (wychowanek GKS-u, we Włókniarzu w latach 2009-2011) czy Mariuszu Zawodzińskim (wychowanek GKS-u, we Włókniarzu wiosną 2021 roku).

Obecnie w kadrze Włókniarza znajdują się wychowankowie GKS-u Bełchatów, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali rezerwy „Brunatnych”: Bartłomiej Tomski, Norbert Stefaniak, Szymon Czyżewski i Dawid Kmiecik. Ponadto w szeregach naszego rywala występują Albin Maciejewski (20 spotkań, 2 gole w pierwszej drużynie GKS-u), Kamil Bruchajzer (10 meczów w pierwszej drużynie GKS-u) czy Mateusz Stolarczyk (7 występów w pierwszej drużynie GKS-u).

EPILOG

Mecz w Zelowie będzie zwieńczeniem maratonu spotkań podopiecznych Bogdana Jóźwiaka. Następny mecz rozegrają dopiero w przyszły weekend. Jednak zanim nastanie czas odpoczynku i spokojnych przygotowań do następnych spotkań, trzeba wyjść na boisko i powalczyć o trzy punkty z Włókniarzem. Początek meczu w sobotę o godzinie 16.00, a poprowadzi je Tomasz Lewandowski.