Wygrać z Ceramiką i gonić rezerwy Widzewa. Zapowiedź meczu w Opocznie

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po remisie z Pogonią Zduńska Wola (2:2) „Brunatni” ponowni tracą punkty do lidera Betcris IV ligi. W najbliższej kolejce jest szansa zmienić ten stan rzeczy. GKS musi jednak ograć Ceramikę na jej obiekcie, a Widzew II Łódź stracić punkty w Sulejowie. Jak będzie wyglądać tabela w nowym weekendzie? Zapraszamy na zapowiedź 33. kolejki.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

LKS Ceramika Opoczno

Rok założenia: 1945
Adres: Sportowa 1, 26-300 Opoczno
Barwy: czerwono-biało-czerwone
Trener: Marcin Kośmicki
Stadion: Stadion Piłkarski w Opocznie

Ceramika Opoczno to tegoroczny beniaminek IV ligi. Klub założony tuż po wojnie lata świetności święcił na przełomie wieków, kiedy to Ceramika grała na zapleczu Ekstraklasy (wówczas I liga). Największym sukcesem klubu jest zajęcie 2. miejsca w sezonie 1998/99 II ligi, a także udział w ćwierćfinale Pucharu Polski w sezonie 2002/03. Dobre czasy Ceramiki dobiegły końca w 2004 roku, kiedy to sekcja piłkarska przestała istnieć. Opoczanie powrócili na piłkarską mapę po dwóch latach, odbudowując klub od klasy okręgowej. Ceramika zajmuje obecnie 13. miejsce z 34 punktami na koncie. W ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Polonią Piotrków Trybunalski 1:3.

SYTUACJA W GKS

„Brunatni” do spotkania w Opocznie przygotowywali się na czterech jednostkach treningowych. W sobotę na boisku nie zobaczymy kontuzjowanych Szymona Sarnika oraz Miłosza Nowaka. Ten pierwszy, z powodu kontuzji, nie wystąpi już na boiskach IV ligi w obecnym sezonie. Do kadry powraca Leonid Otczenaszenko, który przed tygodniem pauzował za czerwoną kartkę.

CZY WIESZ, ŻE…

W rundzie jesiennej „biało-zielono-czarni” wysoko ograli rywali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1, a hat-trickiem popisał się Przemysław Zdybowicz.

GKS Bełchatów oraz Ceramika Opoczno mierzyli się w lidze dotychczas dwanaście razy. Wszystkie mecze rozegrano w latach 1997-2004 na poziomie II ligi. Bilans spotkań jest korzystny dla „Brunatnych”, którzy wygrali siedmiokrotnie. Rywale z Opoczna triumfowali w pozostałych pięciu meczach. Nigdy kluby nie podzieliły się punktami.

W sierpniu 2003 roku Ceramika Opoczno zmieniła nazwę na… Stasiak Opoczno. Mirosław Stasiak, właściciel klubu i przedsiębiorca najpierw w tak osobliwy sposób nazwał klub, a następnie przeniósł go do Ostrowca Świętokrzyskiego.

W przeszłości w barwach obu klubów grali między innymi Artur Bugaj (w GKS-ie w sezonie 2000/01; w Ceramice w 2003 roku) czy Jarosław Chwiałkowski (w GKS-ie z przerwami w latach 1989-98; w Ceramice w sezonie 1998/99). Piłkarzem opoczyńskiego klubu był także Zbigniew Robakiewicz, który w GKS-ie przez jedenaście pełnił funkcję trenera bramkarzy pierwszej drużyny.

EPILOG

Po ubiegłotygodniowym remisie, margines błędu już niemal nie istnieje. Piłkarze GKS-u muszą zdobywać pełne pule punktów oraz liczyć na kolejne potknięcie Widzewa II Łódź. Walka o awans do III ligi wkracza w decydującą fazę. Kto wyjdzie z niej zwycięski? Przekonamy się już wkrótce. Pierwszy gwizdek w Opocznie w sobotę o godz. 17.00. Arbitrem spotkania będzie Adam Sekuterski