Kolejna wizyta w Łodzi. Zapowiedź meczu z AKS SMS Łódź

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek, „Brunatni” ponownie udadzą się do Łodzi, gdzie w sobotę zmierzą się z zespołem, który w rundzie wiosennej sprawił GKS-owi sporo problemów. Czy na boisku rywala będzie podobnie? Zapraszamy na zapowiedź 35. kolejki Betcris IV ligi, w której bełchatowianie zmierzą się z AKS SMS-em Łódź.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

AKS SMS Łódź

Rok założenia: 2015
Adres: ul. Milionowa 12, 93-193 Łódź
Barwy: czarno-białe-niebieskie
Trener: Michał Baiński
Stadion: Stadion im. Kazimierza Górskiego przy ul. Milionowej 12

„Czarne Pantery” powstały w 2015 roku i krok po kroku wspinają po piłkarskich szczeblach rozgrywkowych. AKS SMS jest absolutnym beniaminkiem piątego poziomu rozgrywkowego. Łódzki zespół mimo to radzi sobie bardzo dobrze, bowiem od początku rozgrywek plasuje się w górnej części tabeli. Obecnie podopieczni Michała Baińskiego plasują się 5. miejscu, z dwupunktową stratą do Polonii Piotrków Trybunalski. Natomiast nad szóstym w ligowym rankingu KS-em Kutno, AKS również ma dwa „oczka” przewagi. Przed tygodniem „Czarne Pantery” prowadziły w Piotrkowie Trybunalskim z Polonią 3:0, lecz ostatecznie… przegrały 4:3. W poprzednich spotkaniach nasz najbliższy rywal pokonał po 4:1 Borutę Zgierz oraz Stal Niewiadów.

SYTUACJA W GKS

Po meczu z Orkanem Buczek, żaden z zawodników GKS-u nie pauzuje za nadmiar kartek. Do składu powróci za to Mikołaj Bociek, który ostatnio zmagał się z urazem. Niepewny jest za to udział Bartłomieja Bartosiaka, który po ostatnim meczu narzekał na uraz łydki. Do meczu w Łodzi zespół przygotowywał się w trakcie czterech jednostek treningowych.

CZY WIESZ, ŻE…

W jesiennym meczu przy Sportowej 3, goście zaskoczyli „Brunatnych” skuteczną defensywą i ostatecznie padł bezbramkowy remis. W wyniku straty punktów, GKS stracił pozycję lidera Betcris IV ligi. Co ciekawe, w ostatnich dziesięciu minutach meczu gracze AKS SMS zobaczyli dwie czerwone kartki i kończyli ten mecz w dziewięciu.

W meczu z Orkanem Buczek (7:2) debiutancką bramkę w barwach seniorskiego zespołu GKS-u zdobył Damian Michalak.

EPILOG

To przedostatni mecz wyjazdowy GKS-u Bełchatów w tym sezonie. Do końca rozgrywek „Brunatni” udadzą się jeszcze do Radomska, a mecz z RKS-em przedzieli domowe starcia z Sokołem Aleksandrów Łódzki oraz Zrywem Wygoda. Bełchatowianie wciąż tracą punkty do rezerw Widzewa Łódź. Szans na wyprzedzenie rywala jest coraz mniej, lecz nadzieja umiera ostatnia. Póki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Pierwszy gwizdek na obiekcie przy Milionowej zabrzmi w sobotę o godz. 17.