Wygrać przy Sportowej, czyli zapowiedź starcia z rezerwami Jagiellonii

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

GKS Bełchatów w środku tygodnia przełamał ligową niemoc i wreszcie zatriumfował. Podopieczni Patryka Rachwała nie mieli wiele czasu, by świętować wygraną z Legionovią. Już w sobotę czeka ich kolejny domowy pojedynek. Jesienią górą okazała się być druga drużyna Jagiellonii Białystok. Czas na rewanż!

Poznajmy rywala – Jagiellonia II Białystok

Rezerwy klubu z Podlasia nie mają aspiracji gry o najwyższe cele. Nie chcą zatem iść drogą chociażby Lecha Poznań, ŁKS-u Łódź, Zagłębia Lubin czy Śląska Wrocław, które mają lub miały swoje drugie drużyny na szczeblu centralnym. Rezerwy „Jagi” na czwartym szczeblu rozgrywek grają nieprzerwanie od sezonu 2020/2021, zajmując 8. lub 9. lokatę na koniec sezonu. W obecnych rozgrywkach idzie im nieco gorzej. Od początku sezonu zespół prowadziło już czterech trenerów: Adrian ŻurańskiRafał Grzyb, Paweł Kawalec oraz obecnie Tomasz Kulhawik. Młodzi gracze lidera Ekstraklasy na cztery kolejki przed końcem rozgrywek plasują się na 14. miejscu w tabeli. W środę białostoczanie ulegli na wyjeździe Lechii Tomaszów Maz. aż 0:7. Wcześniej zgarnęli komplety punktów w meczach z Wartą Sieradz (2:0), GKS-em Wikielec (3:0) oraz Legionovią (4:0). Ponadto pokonali rewelację wiosny ŁKS Łomża (3:2) w wojewódzkim Pucharze Polski.

Co słychać przy S3?

Wygrana – to słowo przewijało się w ostatnich pytaniach niczym widmo w naszych artykułach. W środę stało się jednak faktem, a biało-zielono-czarni wreszcie zdobyli ligowy komplet punktów. Było to jednocześnie pierwsze zwycięstwo pod wodzą Patryka Rachwała po jego powrocie na ławkę trenerską GKS-u. W Legionowie na listę strzelców wpisali się Adam Łaski, Artur Golański oraz Mikołaj Grzelak. W tym spotkaniu nie mogli wystąpić Mateusz Szymorek oraz Bartłomiej Bartosiak, którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek. W starciu z Jagiellonią II będą już do dyspozycji trenera. Na wymuszoną pauzę za obejrzenie ósmego „żółtka” w sezonie uda się za to Klaudiusz Krasa.

Pierwszy mecz

Wspólni znajomi

Oba kluby łączy wiele. Na ławce GKS-u i pierwszej drużyny Jagiellonii zasiadał obecny selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz. Trykoty obu ekip przywdziewali m.in. Damian Szymański czy Maciej Mas. Obecnie jedyną postacią łączącą oba kluby (a w zasadzie GKS i rezerwy Jagiellonii) jest Hubert Karpiński. 20-letni dziś napastnik na Podlasie przeniósł się z Łodzi w 2017 roku. Przy Słonecznej spędził pięć lat, pnąc się po szczeblach klubowej hierarchii. W pierwszej drużynie nie zdołał zadebiutować, lecz w sezonie 2021/2022 zdobył 12 goli dla trzecioligowych rezerw. Do Bełchatowa zawitał po krótkich epizodach w Resovii i Hutniku Kraków.

Czy wiesz, że…

W ostatniej kolejce Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała Concordię Elbląg aż… 15:0!

Po meczu z GKS-em, drużyna rezerw Jagielloni Białystok dwukrotnie zmierzy się z Olimpią Zambrów: w meczu ligowym oraz półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski na Podlasiu.

W meczu z Legionovią w pierwszej drużynie GKS-u Bełchatów zadebiutował Bartosz Kopański.

Czas na pierwszy gwizdek

Wygrana z Legionovią sprawiła, że nastroje przed kolejnym meczem w szeregach GKS-u są z pewnością lepsze. Jednak w sobotę przy Sportowej 3 trzeba zrobić kolejny krok, by utrzymać to, co zapoczątkowano w Legionowie. Jednak rywale z pewnością postawią trudne warunki. Białostoczanie wciąż walczą o utrzymanie, a po ostatniej sromotnej porażce będą chcieli się zrehabilitować. Początek meczu o godzinie 17.00.