Polska, Belgia, Holandia i Walia chcą być gospodarzami półfinałów i finałów Ligi Narodów 2022/23

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kilka krajów jest zainteresowanych organizacją fazy finałowej Ligi Narodów w sezonie 2022/23. Polska i inne państwa z grupy 4 najwyższej dywizji zgłosiły swoje zainteresowanie organizacją zawodów finałowych 3 edycji piłkarskiej turnieju Liga Narodów.

Chodzi również o następujące kraje: Belgia, Walia, Holandia. Choć jeszcze nie wiadomo kto zostanie gospodarzem finałów, możemy już dziś typować zakłady przedmeczowe na tę imprezę, wspierając swoje ulubione zespoły. Można to zrobić na stronie portalu gg.bet, który cieszy się popularnością wśród wielu miłośników piłki nożnej.

Liga Narodów UEFA 2022-2023 to trzeci sezon Ligi Narodów UEFA, międzynarodowych rozgrywek piłkarskich pomiędzy męskimi drużynami z 55 państw członkowskich UEFA. Mecze będą rozgrywane od czerwca do listopada 2022 r. (faza ligowa), w czerwcu 2023 r. (finał ligi krajowej) i w marcu 2024 r. (play-off). Polska drużyna trenera Czesława Michniewicza zacznie od meczu z Walią we Wrocławiu. Następnie na reprezentację Polski czekają wyjazdowe spotkania w Brukseli i Rotterdamie.

Warto zaznaczyć, że ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 października. Gospodarz półfinałów i finału turnieju zostanie wyłoniony w styczniu 2023 roku. Mecze odbędą się w dniach od 14 do 18 czerwca.

Gospodarz turnieju zostanie wybrany przez komitet UEFA po zakończeniu fazy grupowej. Tylko jeden z krajów uczestniczących w Final Four może zostać ogłoszony gospodarzem Ligi Narodów 2022/20223. Turniej odbywa się na dwóch stadionach, z których każdy może umieścić co najmniej 30 000 widzów. Ponadto, oba stadiony muszą znajdować się w tym samym mieście lub w odległości nie większej niż około 150 km.