GKS Bełchatów – Skalnik Sulejów: na kogo stawia bukmacher?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W poprzednim sezonie GKS Bełchatów był zmuszony, aby wycofać się z rozgrywek z powodu problemów finansowych, jednak Brunatni wracają do gry na poziomie 4. Ligi Łódzkiej. Jak zaprezentuje się GKS w swoim pierwszym meczu ze Skalnikiem Sulejów i na kogo stawiają zakłady bukmacherskie?

GKS Bełchatów vs Skalnik Sulejów

Pierwszym rywalem GKS-u Bełchatów będzie Skalnik Sulejów. Zakłady bukmacherskie uważają, że faworytem tego meczu będzie ekipa gospodarzy, a wpływ na takie przewidywania ma przede wszystkim marka ekipy z Bełchatowa, a także atut własnego boiska.

Skalnik Sulejów to ekipa, która już trzeci rok z rzędu będzie występowała na poziomie IV. Ligi. W poprzedniej kampanii była to typowa ekipa środka tabeli, która finiszowała z dorobkiem 46 punktów. Skalnik ukończył rozgrywki na 8 miejscu w tabeli, więc nie będzie to najłatwiejsze zadanie dla GKS-u Bełchatów na początek zmagań w IV. Lidze.

 1. Kolejka:
 • Zjednoczeni Stryków – Włókniarz Zelów
 • WKS 1957 Wieluń – Widzew II Łódź
 • Stal Niewiadów – LKS Kwiatkowice
 • Boruta Zgierz – KS Kutno
 • Polonia Piotrków Trybunalski – Omega Kleszczów
 • GKS Bełchatów – Skalnik Sulejów
 • Jutrzenka Drzewce – Zryw Wygoda
 • Pogoń Zduńska Wola – RKS Radomsko
 • Ceramika Opoczno – Sokół Aleksandrów Łódzki
 • Orkan Buczek – AKS SMS Łódź

Tak wygląda pozostały plan przygotowań, który ma zaplanowany ekipa z Bełchatowa w najbliższych tygodniach:

Mecze sparingowe:

20 lipca (środa) – sparing z Borutą Zgierz
23 lipca (sobota) – sparing z Omegą Kleszczów i Orkanem Buczek
30 lipca (sobota) – sparing z Pelikanem Łowicz

Mecze GKS-u Bełchatów możesz obstawiać w Betcris!

Obecnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich niewiele firm posiada ofertę na ligi regionalne. Betcris to jeden z najmłodszych operatorów, jednak z miejsca dołączył do grona podmiotów, które mają pozytywne opinie. Jest to bukmacher, który słynie ze znakomitej oferty i wielu dostępnych propozycji. Takie stwierdzenie doskonale potwierdza się w przypadku 4. Ligi, ponieważ do tej pory wymagającym zadaniem było znalezienie kursów w zakładach sportowych na te rozgrywki, a tymczasem Betcris został ich sponsorem i ciekawych opcji dla kibiców, a także graczy nie brakuje, co było widać już w końcówce poprzedniego sezonu.

W ten sposób na temat współpracy wypowiedział się członek zarządu Betcris Polska, Jacek Jakubowski.

„Jedną z kluczowych przewag strategicznych Betcris jest bogata oferta na piłkę nożną, obejmująca szeroki wachlarz dostępnych do obstawiania lig, rynków i zdarzeń. Dlatego kolejnym etapem budowania portfolio sponsoringowego było naturalnie obranie kierunku właśnie w ramach rozgrywek piłkarskich na różnych jej poziomach, co wynika m.in. z preferencji naszych klientów, chętnie obstawiających rozgrywki lokalne. W tym kontekście województwo łódzkie stanowi dla nas biznesowo bardzo atrakcyjny obszar”.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawa strategia, ponieważ piłka regionalna w naszym kraju cieszy się ogromnym zainteresowaniem lokalnych kibiców, co doskonale będzie można zauważyć na meczach GKS-u Bełchatów w najbliższym sezonie. Brunatni zaczynają swoją odbudowę, a fani mają nadzieję, że uda im się nawiązać do wyników, które osiągnęły Widzew i ŁKS, które szybko po degradacji wróciły na poziom centralny. Kibicowsko bez wątpienia będzie to najmocniejszy zespół na tym poziomie.

Kto jest faworytem do awansu?

W kwestii faworyta do awansu na tym poziomie rozgrywkowym trzeba brać pod uwagę różne czynniki. Przede wszystkim rzadko dochodzi do sytuacji, w której wyniki z poprzedniego sezonu mają przełożenie na formę w najbliższej kampanii, a jest to związane z tym, że na tym poziomie bardzo często dochodzi do sporych roszad w składach, ponieważ piłkarze nie są zatrudnieni tylko na profesjonalnych kontraktach, a muszą łączyć pasję z pracą zawodową, co jest też związane z częstymi zmianami miejsca zamieszkania i tym samym poszukiwaniem nowego klubu.

W poprzednim sezonie bardzo dobrze wyglądała ekipa RKS Radomsko, która starała się dotrzymać kroku Warcie Sieradz, jednak ostatecznie na kilka kolejek przed końcem musiała uznać wyższość ekipy z Sieradza. Radomsko powinno być mocne również w najbliższej kampanii, jednak tak jak wcześniej wspomniałem, wiele będzie zależało od ruchów transferowych tego zespołu. Jeśli uda im się utrzymać najlepszych piłkarzy, to bez wątpienia będzie to jeden z głównych kandydatów do wywalczenia promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.

KS Kutno to spadkowicz, który w poprzednim sezonie występował jeszcze w 3. Lidze. W kuluarach sporo mówiło się na temat inwestycji w ten zespół, które zostały poczynione wraz ze sprowadzeniem uznanych nazwisk, jak chociażby Patryk Wolański mający za sobą występy w Ekstraklasie. Kutno w spektakularnym stylu spadło w ostatniej kolejce, a tym samym budżet zespołu bez wątpienia się zmniejszy. Warto obserwować, jakie ruchy zostaną poczynione, ponieważ nie ma wątpliwości, że prezes będzie chciał celować w szybki awans, jednak zadanie nie będzie łatwe.

Widzew II Łódź również może być jednym z głównych kandydatów do awansu, ponieważ rezerwy ekipy z Ekstraklasy już w poprzednim sezonie walczyły o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej, a widać, że Łodzianie chcieliby ogrywać swoich młodych piłkarzy na coraz lepszym poziomie. Widzew II Łódź to drużyna, w której składzie znajduje się kilku zawodników, którzy jeszcze nie tak dawno występowali w pierwszej drużynie, a oprócz nich można się spodziewać, że na poszczególne weekendy będą z Ekstraklasy schodzili piłkarze, którzy nie dostali odpowiedniej liczby minut, lub wracają po kontuzjach.

GKS Bełchatów również znajduje się w gronie faworytów do awansu, jednak tutaj sporą rolę odgrywa marka tego zespołu. Z pewnością znajdzie się wielu uznanych zawodników, którzy od lat grają na tym poziomie i będą chcieli reprezentować barwy GKS-u, mając w pamięci historię Widzewa, czy ŁKS-u. Trenerem ekipy z Bełchatowa jest Bogdan Jóźwiak, czyli znane nazwisko, jeśli chodzi o łódzką piłkę. W swojej karierze trenował między innymi Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95