Pierwsza trójka – kluby piłkarskie w Polsce

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Miłość ludzi do piłki nożnej nie osłabła, nawet w obliczu pojawienia się zupełnie nowych sportów. Starsze pokolenie aktywnie wspiera swoje ulubione drużyny na meczach i mistrzostwach, a młodsze uczy się nowych umiejętności, by w przyszłości zostać drugim Robertem Lewandowskim! Czytaj dalej, aby poznać wszystkie kluby w naszym kraju, które są na liście Top 3 i co je wyróżnia!

Polskie kluby piłkarskie – jak drużyny dążyły do sukcesu?

1. Legia Warszawa

Jeśli kiedykolwiek mieliście szczęście uczestniczyć w meczu FC Legia Warszawa, bez wątpienia pamiętacie nieopisaną atmosferę, która doprowadza nas do szaleństwa. Historia klubu sięga 1916 roku i jest to ważna drużyna w historii polskiej piłki nożnej!

Założony na początku XX wieku klub piłkarski został niemal natychmiast przekazany Wojskowemu Klubowi Sportowemu (WKS), co z pewnością miało wpływ na szkolenie i dyscyplinę drużyny. Pierwsze mecze zakończyły się imponującym sukcesem, a zespół znalazł się w ścisłej czołówce ówczesnych polskich drużyn. Powojenne odrodzenie drużyny było jednak dość trudne, po kilku latach Legii udało się odzyskać początkowe sukcesy.

Współczesna historia klubu buduje się na naszych oczach i zaskakuje zarówno polskich, jak i zagranicznych kibiców. Klub jest aktywnie promowany również dzięki organizacjom zewnętrznym, a głównym sponsorem są zakłady online. Legia Polska to najbardziej utytułowany klub w Polsce zarówno w polskiej ekstraklasie, jak i w Pucharze Polski. 16 maja 2021 roku klub po raz piętnasty zdobył tytuł mistrza polskiej ligi i postara się go utrzymać w sezonie 2021/2022!

2. Wisła Kraków

Wisła Kraków, jeden z najstarszych klubów w Polsce, po dziś dzień działa prężnie. Wieloletnia rywalizacja klubów tylko podsyca zainteresowanie kibiców i przenosi je na wyższy poziom!

Historia klubu sięga 1906 roku. 115 lat temu zespół został założony przez studentów akademii sportowej jako klub amatorski, ale dzięki sukcesom i osiągnięciom szybko trafił do ligi zawodowej. 20 lat później Wisła zdobyła pierwszy Puchar Polski w 1926 roku dzięki zwycięstwu 2-1 nad Spartą Lwów i 2 bramkom strzelonym przez Henryka Rejmana. W tym samym roku Wisła stała się jednym z 12 klubów założycielskich Ligi Narodowej.

Współczesna historia klubu postępuje w dość miarowym tempie. Poziom przygotowania, zdaniem większości ekspertów, pozostawia wiele do życzenia. Ostatnie osiągnięcia klubu miały miejsce ponad 10 lat temu, kiedy to Wisła Kraków zdobyła tytuł mistrza Polski i znakomicie zaprezentowała się w Lidze Mistrzów UEFA 2011/12.

3. Lech Poznań

Założony prawie 100 lat temu Lech Poznań to obecnie jeden z najjaśniejszych klubów piłkarskich w kraju. Zespół już teraz dobrze radzi sobie w najwyższych lotach i ma ciekawą historię.

Największym osiągnięciem klubu na arenie europejskiej jest występ w Lidze Europy w sezonie 2010/11. Lech Poznań zdołał pokonać Juventus, by zainkasować ligowy tytuł, a w fazie grupowej zabrakło go razem z Manchesterem City. Impreza była barwna i niezapomniana, ale gdyby były wtedy zakłady live wraz z setkami nowych możliwości, na pewno uczyniło by to jeszcze bardziej niezapomniane święto sportowe.

Po zwycięstwie u siebie, Lech nie potrafił utrzymać przewagi i przegrał na wyjeździe 2-0, kończąc tym samym swoje europejskie tournée. Siedmiokrotni mistrzowie Polski radzą sobie obecnie bardzo dobrze i są mocno wspierani przez najlepszego bukmachera online. Eksperci przewidują kolejne zmiany w zespole, po ostatnim sezonie transferowym 2022.