Szanse Polski na MŚ w piłce nożnej 2022 w Katarze

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W niedzielę 20 listopada wystartowały Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. W tym najbardziej oczekiwanym wydarzeniu toku weźmie udział również reprezentacja RP, która przeszła długie kwalifikacje, aby dostać się na mundial. 

Polacy są w jednej grupie z drużynami Argentyny, Meksyku i Arabii Saudyjskiej. Bardzo ciekawa będzie więc gra europejskiej drużyny w meczach z przedstawicielami innych konfederacji. Mistrzostwa Świata FIFA 2022 można oglądać na stronie GGBET na żywo.

Szlak Polski do MŚ Katar 2022

Ekipa Polski w kwalifikacjach grała w jednej grupie z Anglią, Albanią, Andorą, Węgrami oraz San Marino. W efekcie zajęli 2 szczebel, zdobywając 20 pkt. To pozwoliło im na grę w play-offach.

W pierwszej fazie play-off Polacy mieli grać z reprezentacją Rosji, jednak zespół ten został odsunięty od udziału z powodu pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę. Tym samym w ostatecznych kwalifikacjach Polska spotkała się z reprezentacją Szwecji, gdzie wygrała z wynikiem 2:0.

Skład reprezentacji Polski 

Główna gwiazda: Robert Lewandowski jest nadzieją ekipy z Polski na MŚ Katar 2022. Napastnik jest liderem na boisku i w szatni, więc wszystkie zakłady będą stawiane na niego.

Gwiazda będzie wspomagana przez cały zespół, w którym znajdują się zarówno doświadczeni wykonawcy, jak i nowe nadzieje Polaków. Wśród nich S. Szymański (Feyenoord), N. Zalewski (Roma), K. Kozłowski (Wittes) i inni. 

Bramkarze:

  • B. Drągowski (Spezia, Włochy)

  • Ł. Skorupski (Bolonia, Włochy)

  • W. Szczęsny (Juventus, Włochy)

Napastnicy:

  • R. Lewandowski (Barcelona, Hiszpania)

  • A. Milik (Juventus, Włochy)

  • K. Piątek (Salernitana, Włochy)

  • K. Swiderski (Charlotte, USA)

Polska zagra w grupie C w dniach 22 listopada, 26 listopada i 30 listopada z Meksykiem, Arabią Saudyjską, Argentyną i odpowiednio.

Szanse na zwycięstwo Polski w turnieju

Reprezentacja naszego kraju trafiła do grupy, w której zagra z Argentyną, Arabią Saudyjską i Meksykiem. To właśnie z Meksykanami drużyna Czesława Michniewicza będzie walczyć o drugą linię, która daje możliwość gry w play-offach. Polacy potrafią zaskoczyć swoich kibiców, jednak nie warto się spodziewać, że znów zdobędą medale. Za sukces można uznać dotarcie do fazy play-off, gdzie nie byli od 1986 roku.