WYWIAD GKS.NET.PL

Patryk Rachwał: Na co stać GKS? Nie wiem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Krótkiej wypowiedzi tuż po sparingowym spotkaniu z GKS-em Katowice udzielił nam kapitan GKS Bełchatów.

Kamil Walczyk: GKS pod wodzą Rafała Ulatowskiego realizuje nową strategię – stawianie na młodych, perspektywicznych zawodników. Jako że jest pan kapitanem musi pan niejako kierować, a nawet uczyć tych młodych piłkarzy. Czy ogarnięcie takiej szatni jest trudniejsze niż współpraca z zawodnikami bardziej doświadczonymi?

Patryk Rachwał: Nie o to chodzi, czy ja mam kogoś uczyć. Jeśli ktoś chce, może skorzystać z mojego doświadczenia i podpowiedzi i tylko tyle. To są zawodnicy, którzy potrafią grać w piłkę. Wiadomo, że w pewnych sytuacjach można im podpowiedzieć, ale nie jest to jakaś wielka nauka.

Kamil Walczyk: Kibice mocno niecierpliwią się z powodu braku wzmocnień. Długo nie oglądaliśmy w Bełchatowie nowych graczy. Czy nie przemknęła panu myśl „po co ja tu zostałem skoro nie ma drużyny, może nawet perspektyw, żeby cokolwiek zbudować”?

Patryk Rachwał: Nie, nigdy mi takie pomysły nie przychodziły. Spodziewaliśmy się, że jest jakaś nowa strategia budowania zespołu i klubu. Klub ma jakąś inną wizję i taki kierunek obraliśmy, w tym kierunku idziemy, a liga wszystko zweryfikuje.

Kamil Walczyk: Jakie są pana przewidywania, na co w tej chwili stać GKS Bełchatów?

Patryk Rachwał: Nie wiem, będziemy się koncentrować na każdym kolejnym meczu, żeby grać jak najlepiej w piłkę i zdobywać punkty, bo to jest najważniejsze, tak? A co później, to zobaczymy.