WYWIAD GKS.NET.PL

Agwan Papikyan: Musimy zacząć strzelać bramki, bo defensywa wygląda dobrze

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Oto co powiedział w rozmowie z nami kilka minut po meczu z Pogonią Siedlce nowy skrzydłowy GKS-u Bełchatów – Agwan Papikyan.

– Adam Kieruzel: Co możesz powiedzieć o dzisiejszym spotkaniu z Pogonią Siedlce? Czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa na pewno nie cieszy.

– Agwan Papikyan: Mieliśmy swoje szanse mogliśmy by ten mecz wygrać, ale czasami tak bywa że nic nie wpada. Dzisiaj mieliśmy przynajmniej trzy sytuacje w których powinniśmy strzelić bramkę, ale nie wyszło szkoda bo u siebie musimy wygrywać. Teraz myślimy już tylko o meczu z Miedzią Legnica.

No właśnie. Następny rywal to doświadczona Miedź Legnica. Zagracie tam bez swojego kapitana co będzie na pewno dużą stratą dla drużyny.

No tak to będzie duża strata bo Patryk wiele daje tej drużynie. Jest bardzo ważną postacią w naszej drużynie. Zagramy też bez Lukasa Klemenza i to też będzie osłabienie, ale damy z siebie wszystko żeby wygrać.

– Jesteście blisko tych czołowych miejsc, a czy czujecie presję związaną z awansem czy też zdanie, że ten awans nie jest konieczny daje wam trochę inaczej myśleć?

Nie patrzymy na inne drużyny. Najpierw to my musimy wygrywać, a na tą chwilę ciężko powiedzieć kto o co walczy, czy o awans czy o utrzymanie. Nie czujemy żadnej presji, jesteśmy młodą drużyną, która pokazuje że potrafi grać w piłkę, ale nie zawsze to wychodzi. Musimy się poprawić w ofensywie, bo w defensywie to dobrze wygląda, ale musimy zacząć strzelać bramki.

Mecz z Pogonią to twój drugi występ w GKS-ie w wyjściowym składzie. Ciężko ocenić twoje występy, ponieważ w obydwóch spotkaniach miałeś swoje dobre momenty, ale równie dobrze mogły się te akcji lepiej zakończyć.

Na pewno mogło być lepiej i myślę, że potrzebuje jeszcze paru meczów żeby dojść do dobrej formy.

Czego brakuje GKS-owi żeby te mecze toczyły się korzystnie dla GieKSy?

Przede wszystkim skuteczności, bo mamy te sytuacje tylko jak na razie mało strzelamy. Musimy to poprawić.