WYWIAD GKS.NET.PL

Agwan Papikyan: Dobre przygotowanie i walka o czołową „5” to nasz cel na najbliższy czas!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Zdecydowaliśmy się zadać kilka pytań skrzydłowemu GKS-u Bełchatów świeżo po zakończonej rundzie jesiennej. Oto co powiedział Agwan w wywiadzie z nami.

– Adam Kieruzel: Przegrywacie z Chojniczanką. Jest niesmak na koniec rundy, czy pomimo tej porażki humory są w szatni pozytywne?

– Agwan Papikyan: Oczywiście, że jest niesmak bo nie tak to zaplanowaliśmy. Graliśmy o 3 punkty i chcieliśmy wygrać, ale mecz niestety tak się ułożył, że już na początku przegrywaliśmy i musieliśmy odrabiać straty co się nie powiodło ale. Mimo tego 9. miejsce po pierwszej rundzie to moim zdaniem nie jest najgorszy wynik. Mogło być zawsze i lepiej i gorzej, a patrząc na to jaką mamy młodą drużynę myślę że trzeba się cieszyć z tej pozycji.

– Co teraz? Kontynuujecie treningi, przerwa świąteczna i od Nowego Roku znów ciężka praca. Z perspektywy boiska potrzebujecie wzmocnień?

Treningi mamy do 11 grudnia, a potem przerwa i od Nowego Roku zaczynamy ciężką pracę. To nie jest pytanie do mnie tylko do sztabu szkoleniowego. Pewne jest to, że będziemy musieli ciężko pracować by z jak najlepszej strony pokazać się wiosną.

Mimo wszystko rywalizacja na Twojej pozycji zwiększy się, ponieważ do pełni zdrowia na rundę rewanżową powrócić powinien Norbert Misiak po ciężkiej kontuzji kolana.

Na pewno to będzie wzmocnienie i ta rywalizacja na skrzydle będzie bardzo ciekawa.

Do zdrowia również wrócił Damian Szymański, a więc ta siła rażenia GKS-u od przyszłego roku zwiększy się. Jaki cel stawiasz sobie na ten okres przygotowawczy i najbliższą rundę. Może awans?

Na pewno i Damian Szymański i Norbert Misiak będą wzmocnieniami drużyny z czego się cieszymy. Po pierwsze chciałbym przygotować się z jak najlepiej w okresie przygotowawczym. W tym roku nie miałem okresu przygotowawczego i zacząłem treningi kiedy drużyna miała już parę meczy za sobą więc chciałbym się jak najlepiej przygotować, a w najbliższej rundzie mogę zdradzić, że chcielibyśmy po cichutko walczyć o czołową „5”!

Czy Agwan który dołączył do GKS-u kilka miesięcy temu to ten sam piłkarz co teraz? Czy zmieniłeś się podczas pobytu tutaj w tak odmłodzonym środowisku?

Trudne pytanie. Moim zdaniem to było ciekawe doświadczenie bo do tej pory grałem w takich drużynach, gdzie byłem najmłodszym. Tutaj już tak nie jest. Moim zdaniem nie zmieniłem się i nadal jestem taką osobą jak wcześniej… No może za wyjątkiem tego, że teraz jestem trochę chudszy niż od razu po przyjściu do Bełchatowa (uśmiech).