WYWIAD GKS.NET.PL

Paweł Zięba: Mam nadzieje, że zamieszamy na EURO 2016

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Moim zdaniem wylosowane drużyny w grupie C są w zasięgu reprezentacji Polski. Myślę, że bez problemu powinniśmy wyjść z grupy – powiedział dla nam od razu po losowaniu pomocnik GKS-u, Paweł Zięba

Za nami losowanie grup Mistrzostw Europy 2016. Reprezentacja Polski, która bardzo dobrym stylu wywalczyła awans do finałowego turnieju poznała przyszłorocznych grupowych rywali. Wśród nich znalazły się takie państwa jak: Niemcy, Ukraina i Irlandia Północna.

Przypomnijmy sylwetki wylosowanych rywali Polski:

1. Niemcy – 4 miejsce w rankingu FIFA, 1 miejsce w eliminacjach (grupa D) 7 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki przy bilansie bramkowym 24-9.
2. Ukraina – 29 miejsce w rankingu FIFA, 3 miejsce w eliminacjach (grupa C) 6 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki przy bilansie bramkowym 14-4. Awans – wygrany baraż z Słowenią (3-1 w dwumeczu)
3. Irlandia Północna – 30 miejsce w rankingu FIFA, 1 miejsce w eliminacjach (grupa D) 6 zwycięstw, 3 remis i 1 porażki przy bilansie bramkowym 16-8.

Mecze reprezentacji Polski podczas Euro 2016:

(12 czerwca, 18:00 – Nicea) Polska – Irlandia Północna
(16 czerwca, 21:00 – Saint-Denis) Niemcy – Polska
(21 czerwca, 18:00 – Marsylia) Ukraina – Polska

Specjalnie dla naszego portalu kilku piłkarzy GKS-u Bełchatów skomentowało na gorąco samo  losowanie i rywal grupowych Polaków:

Adam Widerski: Jak oceniasz wylosowanych rywali?

Marcin Flis: Cieszę się ze trafiliśmy taka grupę ,ponieważ widzę wielkie szanse na wyjście z niej. Wszystkie drużyny są bardzo mocne, ale Polska to silny zespół, który powinien awansować dalej.

Paweł Zięba: Moim zdaniem wylosowane drużyny w grupie C są w zasięgu reprezentacji Polski. Myślę, że bez problemu powinniśmy wyjść z grupy, ale nie zapominajmy o tym, że piłka nożna jest nieprzewidywalna i wszystko może się zdarzyć. Wierzę w tą drużynę i mam nadzieje, że zamieszamy na Euro 2016 we Francji

Który z rywali wydaje się najgroźniejszy, a który najsłabszy?

Marcin Flis: Najgroźniejsi będą Niemcy, ale akurat oni są nam bardzo dobrze znani.

Paweł Zięba: Najgroźniejszym rywalem będą na pewno Niemcy. Nie chce nikogo lekceważyć mówiąc o najsłabszym rywalu w naszej grupie, lecz jeżeli miałby wskazać  to myślę, że jest to Irlandia Północna.

Twój typ, jeśli chodzi o miejsce Polski w grupie?

Marcin Flis: Uważam, że Polska poradzi sobie bardzo dobrze w grupie i zajmie pierwsze miejsce. Mam nadzieje, że Polacy będą czarnym koniem tych mistrzostw.

Paweł Zięba: Moim zdaniem o pierwsze miejsce w grupie będziemy walczyć z reprezentacją Niemiec.

Zapytaliśmy też o opinię innego zawodnika GieKSy, Agwana Papikyana, który stwierdził: – Myślę, że losowanie przebiegło pomyślnie dla Polski. Miała szczęście, że nie trafiła do grupy D, która według mnie jest grupą śmierci. Związku z tym, z jednej strony trzeba sie cieszyć, choć oczywiście łatwo nie będzie. Uważam jednak, że wyjście z grupy Polski jest prawie pewne. Najgroźniejszą reprezentacją są Niemcy, ale Polska udowodniła, że z tą ekipą można wygrać ,więc czemu ma się to nie udać na Euro. Najłatwiejszym zespołem wydaje się teoretycznie Irlandia Północna, aczkolwiek nie można lekceważyć tego zespołu, bowiem nieprzypadkowo awansował do mistrzostw Europy.

Jak wynika z wypowiedzi „Brunatnych” Polska ma wielkie szanse na powalczenie o awans do kolejnej rundy w nadchodzącym finałowym turnieju, a nawet sprawić „małą” niespodziankę w postaci wywalczenia bardzo dobrej końcowej lokaty. Jednakże, na tej drodze do awansu trzeba pokonać najsilniejszą ekipę w grupie C – Niemcy, którzy typowani są jako pretendenci do tytułu mistrzowskiego, nieobliczalną Ukrainę i teoretycznie najsłabszą, lecz wyjątkowo odmienioną Irlandię Północną.

Na koniec zaprezentujemy jeszcze wszystkie grupy Mistrzostw Europy Francja 2016:

Grupa A
1. Francja
2. Rumunia
3. Albania
4. Szwajcaria

Grupa B
1. Anglia
2. Rosja
3. Walia,
4. Słowacja.

Grupa C
1. Niemcy
2. Ukraina
3. Polska
4. Irlandia Północna

Grupa D
1. Hiszpania
2. Czechy
3. Turcja
4. Chorwacja

Grupa E
1. Belgia
2. Włochy
3. Irlandia
4. Szwecja

Grupa F
1. Portugalia
2. Islandia
3. Austria
4. Węgry