WYWIAD GKS.NET.PL

Papikyan: Wierzę, że w sobotę zdobędziemy trzy punkty

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Przed sobotnią rywalizacją w Siedlcach o krótką wypowiedź na temat aktualnej sytuacji poprosiliśmy skrzydłowego GKS-u Bełchatów – Agwana Papikyana.

Adam Kieruzel: Już w sobotę gracie kolejne arcyważne spotkanie w Siedlcach. Jak nastawiacie się na ten mecz?

Agwan Papikyan: Wiemy jaki to jest mecz i zrobimy wszystko żeby to spotkanie wygrać i poprawić naszą sytuację w tabeli.

– Recepta na Pogoń?

– Grać skuteczniej niż do tej pory.

– Jak to zrobić? Mecz z Kluczborkiem był pierwszym meczem z tych łatwiejszych tej rundy, a jak się okazało MKS zbił nas bezlitośnie.

Po pierwsze nie ma łatwiejszych meczy. Wszystkie są trudne i dowiedzieliśmy się o tym właśnie w meczu z Kluczborkiem, gdzie po raz kolejny zabrakło nam skuteczności . Trenujemy codziennie nad tą skutecznością, mamy treningi strzeleckie i wygląda to dobrze, ale trzeba to teraz pokazać w meczu i mam nadzieję, że w meczu z Pogonią Siedlce szczęście nam dopisze i wywieziemy z trudnego terenu 3 punkty.

No właśnie teoretycznie zostały mecze z drużynami z dołu tabeli, ale wśród nich takie ekipy jak doświadczona Miedź Legnica czy dobrze grająca wiosną Sandecja Nowy Sącz lub Olimpia Grudziądz.

– Z każdą drużyną będzie bardzo ciężko, ale mam nadzieje, że od tego meczu z Pogonią zaczniemy strzelać bramki i grać tak jak chce tego trener.

– Kiedy wróci Agwan Papikyan z meczu z Chrobrym Głogów?

Mam nadzieje, ze już w tą sobotę. Czuję, że trochę zawiodłem w ostatnich meczach i trenerów i przede wszystkim drużynę, ale zrobię wszystko żeby w sobotę pokazać się z dobrej strony i pokazać wszystkim, że ten słabszy okres mojej gry już minął i teraz będzie już tylko lepiej, ale najważniejsze jest dobro drużyny i wierzę w to, że zagramy dobry mecz i wygramy w sobotę z Pogonią.

Co ma największy wpływ na to, że GKS ma tak poważne problemy z wykończeniem akcji?

Ciężko powiedzieć. Jak przypomnimy sobie jesień to nie stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji, ale te bramki strzelaliśmy, a w tej rundzie stwarzamy te sytuacje i gramy lepiej niż jesienią, ale niestety nie zdobywamy punktów.

GKS częściej zdobywa punkty, gdy nie jest faworytem meczu. W Siedlcach bukmacherzy stawiają na Pogoń. Wykorzystacie kredyt zaufania od kibiców?

Na pewno cieszymy się, że mamy zaufanie kibiców, ale wiemy, że musimy grac lepiej i zdobywać te punkty. Potrzebujemy ich wsparcia w Siedlcach, gdzie damy z siebie wszystko żebyśmy razem po meczu cieszyli się z dobrego meczu i trzech bardzo ważnych punktów.