Bogdan Jóźwiak kończy pracę przy Sportowej 3. W sobotę ostatni mecz

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Wiosna w wykonaniu graczy GKS-u Bełchatów nie należy do najlepszych. Brak szans na awans do 2. ligi, odpadnięci z wojewódzkiego Pucharu Polski oraz słaba forma sprawiły, że władze klubu postanowiły zwolnić trenera pierwszej drużyny, Bogdana Jóźwiaka.

53-latek objął biało-zielono-czarnych latem 2022 roku, kiedy reaktywowano seniorską drużyną GKS-u Bełchatów. W pierwszym sezonie pracy wygrał 4. ligą po pasjonującej walce z rezerwami Widzewa Łódź. W tamtym sezonie bełchatowianie wygrali 33 mecze, 3 zremisowali i zaledwie 2 przegrali. 102 punkty pozwolił o trzy „oczka” wyprzedzić rezerwistów łodzian i rozpocząć żmudny powrót na szczebel centralny.

Długo wydawało się, że także w 3. lidze zespół Bogdana Jóźwiaka będzie walczyć o kolejną promocję. Dobrą jesień przekreśliły jednak wyniki z wiosny. Łącznie w 3. lidze drużyna pod wodzą 53-latka wygrała trzynaście razy, sześciokrotnie zremisowało i odniosła siedem porażek. Ponadto trener Jóźwiak drużynę w pięciu meczach Pucharu Polskim na etapie okręgu i województwa. Bilans bramek to 191:64. W trakcie blisko dwuletniej kadencji, Bogdan Jóźwiak skorzystał z usług 38 zawodników.

Po raz ostatni na ławce GKS-u Bełchatów zobaczymy trenera w najbliższy weekend, kiedy przy Sportowej 3 biało-zielono-czarni zagrają  z Victorią Sulejówek.

Trenerze, dziękujemy za wkład wniesiony w powrót GKS-u Bełchatów na piłkarskie mapy Polski i życzymy powodzenia w dalszej karierze!