Kamil Kiereś: Ten mecz da nam mentalnego kopa

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

– To zwycięstwo to aspekt mentalny. Mówiono, że w tym meczu zobaczymy prawdziwą naszą drużynę w pierwszej lidze – powiedział po spotkaniu z GKS-em Katowice trener „Brunatnych”.

Rafał Górak (trener GKS Katowice): – Na pewno nie tak sobie wyobrażaliśmy ten mecz – powiedział trener GKS Katowice Rafał Górak. Jeżeli w tak nieodpowiedzialny sposób potrafimy doprowadzić, że przez godzinę gramy jednego zawodnika mniej, to można się narazić grając z PGE GKS na nieprzyjemności. Mam olbrzymie pretensje do Janusza Gancarczyka za jego zachowanie. GKS niestety obnażył nasze braki.

Kamil Kiereś (trener GKS Bełchatów): – Nie ma co ukrywać – jesteśmy bardzo zadowoleni. W końcu zobaczyliśmy GKS, jaki chcielibyśmy widzieć. Pewnie znajdę jakieś mankamenty w grze, ale nie będę o nich mówił. To zwycięstwo to aspekt mentalny. Mówiono, że w tym meczu zobaczymy prawdziwą naszą drużynę w pierwszej lidze. Myślę, że ten mecz da mojej drużynie mentalnego kopa. Chcieliśmy atakować, budowaliśmy sytuacje bramkowe i szybko zdobyliśmy gola. Nazwałbym go golem treningowym, bo choćby wczoraj to ćwiczyliśmy. Bramka na 2:0 była kluczowym momentem tego meczu, bo Adrian szybko zdobył gola po niewykorzystanym karnym. Cieszymy się z wygranej, ale wiemy, że przed nami kolejne mecze. Musimy się skupić na każdym najbliższym meczu.