GKS zimą wyleci do Turcji

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Sztab szkoleniowy GKS-u Bełchatów ustalił już plan zimowych przygotowań do rundy wiosennej obecnego sezonu. „Brunatni” mają w planie minimum dziewięć sparingów oraz obóz zagraniczny.

Po ostatnim meczu w 2013 roku w Niepołomicach, bełchatowianie przejdą okres dwutygodniowego roztrenowania. Zaplanowane podczas niego działania potrwają od 25 listopada do 7 grudnia. Od 8 grudnia do 8 stycznia zawodnicy będą mieli urlopy, które będą służyć nie tylko odpoczynkowi i regeneracji sił, ale także realizacji rozpisek z zaleceniami od sztabu trenerskiego.

Pierwsze zajęcia ekipy PGE GKS Bełchatów w 2014 roku odbędą się 9 stycznia. Do 19 stycznia potrwa tzw. okres wstępny do głównych przygotowań sezonu, podczas którego będą miały miejsce m.in. testy motoryczne i treningi wprowadzające.

Najważniejszy, sześciotygodniowy etap głównych przygotowań rozpocznie się 20 stycznia i potrwa do 3 marca. W tym czasie drużyna trenera Kamila Kieresia będzie się przygotowywać pod względem pracy nad siłą, motoryką i szybkością na własnych obiektach, których standard po raz kolejny pozwoli na zaoszczędzeniu środków na „polskie” zgrupowanie. Pierwszy sparing zaplanowano na 29 stycznia.

Drugim ważnym etapem tego cyklu będzie obóz w tureckiej Antalyi, gdzie zespół będzie się już skupiał głównie na przygotowaniach pod względem techniczno-taktycznym i kształtowaniu optymalnego składu drużyny. Zgrupowanie w hotelu Rixos Lares, gdzie zespół stacjonował przed dwu laty i bardzo chwalił warunki do pracy, potrwa od 14 do 26 lutego.

Po powrocie z Turcji, „Brunatni” rozegrają na tydzień przed inauguracyjnym meczem z Okocimskim, ostatni sparing. Próba generalna przed startem ligi ma się odbyć 1 marca.