Arka nie dostała licencji – GKS już w Ekstraklasie?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak podała Komisja ds licencji klubowych Arka Gdynia i Dolcan Ząbki nie otrzymały licencji na grę w Ekstraklasie.

Na wtorkowym posiedzeniu Komisja ds. Licencji Klubowych podjęła decyzję w sprawie klubów I ligi aplikujących do rozgrywek ekstraklasy oraz części klubów I ligi, których wnioski licencyjne nie wymagały dalszych wyjaśnień.

Decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych:

1. Licencję na grę w ekstraklasie otrzymały Górnik Łęczna oraz GKS Bełchatów. Ponadto na obydwa kluby zostały nałożone nadzory infrastrukturalne oraz finansowe.

2. Licencji na grę w ekstraklasie odmówiono Arce Gdynia oraz Dolcanowi Ząbki. Obydwa kluby nie spełniły kryteriów F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego. Dolcan nie dostarczył zweryfikowanych przez biegłego dokumentów wymaganych w pkt. 10.5 ust. 5 i 6 oraz 10.6 ust. 9 i 10 Podręcznika Licencyjnego, zaś Arka Gdynia nie uregulowała zobowiązań finansowych w stosunku do podmiotów objętych ochroną licencyjną wynikających z przedmiotowych kryteriów.

3. Licencję na grę w I lidze otrzymały następujące kluby: Chojniczanka Chojnice, GKS Bełchatów, Dolcan Ząbki, Górnik Łęczna, Energetyk ROW Rybnik, Miedź Legnica, Wisła Płock oraz GKS Tychy. Przy czym na GKS Tychy w związku z przebudową stadionu nałożony został nadzór infrastrukturalny.

30 maja Komisja ds. Licencji Klubowych podejmie decyzję w sprawie pozostałych klubów pierwszoligowych.