GKS z nożem na gardle. W Siedlcach zagramy o oddech

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

GKS Bełchatów czeka w ostatnich siedmiu kolejkach nerwowa walka o utrzymanie w I lidze. Optymistyczne może być to, że do końca sezonu nie zagramy już z żadnym z zespołów z czołowej siódemki ligi. Ponadto punkty za walkower z Dolcanem dostanie jeszcze tylko jeden zespół, który jest niżej w tabeli od bełchatowian – MKS Kluczbork.

Sytuacja GKS po sobotniej porażce zrobiła się bardzo nieciekawa i być może do końca rozgrywek będziemy drżeć o utrzymanie. W pozytywnym wariancie, już po najbliższych trzech kolejkach możemy być jednak bardziej spokojni. Kluczowe będzie najbliższe spotkanie w Siedlcach. Pogoń znajduje się obecnie na miejscu barażowym i ma trzy punkty straty do GKS. Ewentualne zwycięstwo naszych piłkarzypozwoli znów nieco odskoczyć od strefy spadkowej.

Jeśli jednak GKS nie obudzi się w trzech najbliższych meczach, końcówka sezonu będzie bardzo nerwowa. Poniżej terminarz ostatnich siedmiu kolejek. Z ligi, poza Dolcanem, spadną jeszcze dwa zespoły, a jeden zagra baraż o I ligę z czwartą drużyną II ligi.

28. kolejka Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów
29. kolejka GKS Bełchatów – Miedź Legnica
30. kolejka Wigry Suwałki – GKS Bełchatów
31. kolejka Sandecja Nowy Sącz – GKS Bełchatów
32. kolejka GKS Bełchatów – Olimpia Grudziądz
33. kolejka Rozwój Katowice – GKS Bełchatów
34. kolejka GKS Bełchatów – Bytovia Bytów