GIEKSA Arena wymaga remontu! MCS może sprzedać prawa do nazwy obiektu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak informuje serwis belchatow.naszemiasto.pl obiekty przy Sportowej 3 jest w opłakanym stanie, a na rewitalizację stadionu potrzeba ponad półtora miliona złotych. Czy Miejskie Centrum Sportu podejmie się remontu?

W tym roku GKS obchodzi 40-lecie istnienia klubu, a stamtąd płyną nie najlepsze informacje…

Stadion GIEKSA Arena przeszedł w końcu pod zarząd Miejskiego Centrum Sportu. To ostatni obiekt, który znalazł się na liście zarządzanej przez nową miejską jednostkę. Tak, jak pozostałe obiekty (boiska treningowe za halą sportową, korty tenisowe, lodowisko miejskie, hala Energia, czy Skateplaza) miał być administrowany przez MCS od stycznia, ale do tej pory trwały procedury odbiorowe, w tym spisywanie usterek, które będzie musiało naprawić miasto. A tych jest bardzo dużo.

– Przede wszystkim przeciekające dachy w budynku głównym, ale też na trybunach, gdzie jeśli nie przeprowadzimy remontu, to po kolejnej zimie kibicom będzie lało się na głowę – podkreśla Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa. – W fatalnym stanie są też pomieszczenia socjalne i szatnie, którym brakuje wentylacji i istnieje zagrożenie, że sanepid nie zezwoli na ich używanie – dodaje.

Na same remonty trzeba będzie wydać aż 1,6 miliona złotych! Woda zalewa m.in. pomieszczenia w najnowszej, północnej trybunie. Przebudować trzeba będzie też instalacje, w tym do wymiany nadaje się węzeł cieplny.

– To jest bardzo ładny obiekt, kameralny, ale w dużym stopniu zaniedbany, gdyż wielu prac nie wykonywano na bieżąco i to się teraz odbija. MCS wystąpi do ministerstwa sportu, by pozyskać pieniądze na modernizację stadionu. Niewykluczone, że stadion nie będzie już nosił nazwy GIEKSA Arena, bo sprzedaż prawa do nazwy to jedna z rozpatrywanych opcji. MCS liczy w tym względzie na PGE – podkreśla Ireneusz Owczarek.

Całość można przeczytać TUTAJ.