Dwóch rosłych obrońców dołączyło do drużyny

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Piotr Skrobosiński i Seweryn Michalski to kolejni piłkarze, którzy wzmocnią GKS Bełchatów w nowym sezonie! Pierwszy przyszedł na zasadzie rocznego wypożyczenia, drugi wraca na S3 po czterech latach przerwy.

21-letni Piotr Skrobosiński to wychowanek Polonii Środa Wielkopolska, który z roczną przerwą na grę w Orkanie Jarosławiec (sezon 2016/17), od początku swojej kariery reprezentował barwy Polonii. Mierzy 188 cm wzrostu i występuje na pozycji środkowego obrońcy. W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu zaliczył wszystkie mecze swojej drużyny, strzelając w nich trzy gole. Z powodu pandemii koronawirusa Polonia zakończyła sezon przedwcześnie, plasując się na 9. miejscu w tabeli II grupy III ligi. Zimą Skrobosiński przebywał na testach w Bruk-Bet Termalice Nieciecza i Warcie Poznań.

Seweryna Michalskiego nikomu w Bełchatowie przedstawiać nie trzeba, ponieważ 25-latek pierwsze piłkarskie kroki stawiał przy S3. W barwach GKS-u zanotował 49 spotkań (16 w Ekstraklasie, 32 w I lidzie i 1 w Pucharze Polski), w których pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Po odejściu z Bełchatowa, latem 2016 roku przez dwa sezony reprezentował Chrobrego Głogów, by kolejne dwa lata spędzić w Chojniczance. Z tym ostatnim klubem pożegnał się 20 lipca br. W sezonie 2019/20 wystąpił w 18 spotkaniach Fortuna 1 Ligi, w których zdobył dwie bramki.