Dobrych wieści ciąg dalszy! Pięciu graczy przedłużyło umowy

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po zakontraktowaniu nowych piłkarzy oraz powrotach Łukasz Wrońskiego i Seweryna Michalskiego, klub poinformował o przedłużeniu umów z piątką zawodników, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy GKS-u i przyczynili się do utrzymania zespołu w Fortuna 1 Lidze.

Mowa tutaj o dwójce bramkarzy Pawle Lenarciku oraz Danielu Niźniku, którzy podzielili się występami między słupkami w sezonie 2019/20. 25-letni Lenarcik rozegrał 25 spotkań ligowych, w których zachował siedem czystych kont. Natomiast dwa lata młodszy Niźnik wystąpił w 9 meczach ligowych (jedno czyste konto) oraz jednym spotkaniu Pucharu Polski. Obaj podpisali kontrakty na najbliższe 12 miesięcy.

Przy Sportowej 3 nadal będziemy oglądać bocznych obrońców – Mateusza Szymorka oraz Marcina Sierczyńskiego. Kontrakt pierwszego z nich został przedłużony automatycznie o kolejny rok. „Szymor” rozegrał w sezonie 2019/20 23 spotkania, aż 21 razy wychodząc w podstawowej jedenastce. Natomiast Sierczyński, który przez dużą część sezonu stracił z powodu kontuzji, do składu wskoczył wiosną. Udało mu się rozegrać 13 gier w pełnym wymiarze czasowym. Były gracz Podbeskidzia również podpisał roczny kontrakt.

Ostatnim, który zdecydował na pozostanie w Bełchatowie na kolejny rok jest Dawid Flaszka. Ofensywny pomocnik, wychowanek bełchatowskiego klubu, 18 razy zaprezentował się w ubiegłym sezonie na murawie. Jednak 14-krotnie pojawiał się na nim jako zmiennik.

Całej piątce życzymy sukcesów w dalszej karierze przy Sportowej 3!