Młodzieżowcy GKS-u wyjechali na testy. Czy odejdą z klubu?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Klub poinformował dzisiaj o udaniu się na testy do innych klubów czterech wychowanków GKS-u Bełchatów. Ma to związek z szeroką – liczącą ponad trzydziestu zawodników – kadrą. Docelowo w szeregach zespołu trenera Artura Derbina ma być około dwudziestu pięciu piłkarzy. Stąd decyzja o małym „wietrzeniu szatni”.

Dwóch z wychowanków „biało-zielono-czarnych” udało się na testy do III-ligowej Wisły Sandomierz. Są nimi Konrad Matuszewski oraz Mateusz Stolarczyk. Obaj zdążyli już zadebiutować w pierwszej drużynie GKS-u. Pierwszy z nich rozegrał pięć minut w wygranym 3:0 domowym meczu z Błękitnymi Stargard, a częściej mogliśmy go oglądać w drużynie CLJ U-18. Natomiast Stolarczyk zaliczył sześć występów w II Lidze (257 minut) oraz krótki epizod w meczu Pucharu Polski z Garbarnią Kraków. Dla 19-letniego „Bambo” oraz rok starszego „Stolara” testy i ewentualne wypożyczenie to szansa na regularne występy w ciągu całego sezonu.

Kolejnymi młodymi graczami „Brunatnych”, którzy spędzą najbliższe dni na treningach z innymi klubami są Jakub Kozica i Daniel Chwałowski. Urodzeni w 2000 roku zawodnicy udadzą się odpowiednio do trzecioligowych Piasta Żmigród oraz Pelikana Łowicz. Chwałowski – podobnie jak wspomniani wcześniej koledzy – zaliczył debiut w II Lidze. W sezonie 2017/18 wszedł w ostatniej minucie spotkania z Rozwojem Katowice (2:0). Miesiąc wcześniej młody pomocnik wystąpił także w spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski z Rekordem Bielsko-Biała. Miniony sezon spędził jednak wraz ze środkowym obrońcą Jakubem Kozicą w zespole CLJ U-18.