Będą pieniądze dla GKS-u? Politycy znów obiecują, umowy wciąż nie ma

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W piątek w Bełchatowie odbył się briefing prasowy dla wybranych mediów, z udziałem posłanki Małgorzaty Janowskiej oraz prezesa GKS Wiktora Rydza. Na spotkaniu obiecano, że „wkrótce zostanie zawarta umowa, na mocy której PGE GiEK S.A. zostanie sponsorem GKS „Bełchatów” S.A. na sezon 2019/20”. Przypominamy tylko, że jedna trzecia wspomnianego sezonu już za nami.

– Na tę chwilę umowa jeszcze nie jest podpisana. Ostatnie jej zapisy są jeszcze omawiane przez zespół prawny spółki PGE i myślę, że w przyszłym tygodniu zostanie ona parafowana – przekonuje Wiktor Rydz.

Dlaczego dopiero teraz? Na ile termin ogłoszenia tego faktu wiąże się z datą wyborów parlamentarnych? Jakie środki zostaną przeznaczone na GKS Bełchatów i dlaczego umowa ma być zawarta tylko na sezon, który już trwa? Czy PGE GiEK S.A. będzie nowym sponsorem tytularnym klubu? Niestety, redakcji GKS.net.pl nie było dane zadać na briefiengu tych pytań, bo nie znaleźliśmy się w gronie wybranych przez panią poseł i prezesa GKS mediów.

Z oficjalnego komunikatu klubu dowiadujemy się niewiele. – Nie ukrywam, że od kilku miesięcy zajmowałam się tym tematem i cieszę się, że udało się pozyskać środki na rzecz bełchatowskiego klubu – chwali się startująca w zbliżających się wyborach Janowska.

Czy to tylko kolejne obietnice przedwyborcze? Czekamy na konkrety.