Zestaw sparingpartnerów w okresie przygotowawczym

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie
Pięć meczów kontrolnych – to plan biało-zielono-czarnych na letni okres przygotowawczy. Wśród sparingpartnerów, którzy przetestują nowy GKS Bełchatów, jest m.in. beniaminek Fortuna 1 Ligi.
Pierwszym przeciwnikiem biało-zielono-czarnych będzie już 7 lipca KS Kutno. Zespół Dominika Tomczaka w minionym sezonie zajął 9. miejsce w pierwszej grupie III ligi. Kutnianie „w cuglach” wygrali grupę spadkową, pewnie utrzymując się w lidze. Wiosną klub ten reprezentował m.in. Damian Michalak. Trzy dni później, 10 lipca, Brunatni zmierzą się z innym trzecioligowcem, ŁKS-em Łagów. Łagowianie w niedawno zakończonym sezonie uplasowali się na 13. miejscu w grupie IV z 6-punktową przewagą nad strefą spadkową. W ubiegłym sezonie barwy ŁKS-u reprezentował znany przy Sportowej 3 Adama Mójta, ale po sezonie pożegnał się z tym klubem.

Oba spotkania zostaną rozegrane na boiskach Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Natomiast 14 lipca (środa) zespół Patryk Rachwała uda się do Katowic, by zmierzyć się z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi, GKS-em Katowice. W ubiegłym sezonie drużyna trenera Rafała Góraka zajęła drugie miejsce w eWinner II lidze i bezpośrednio awansowała na zaplecze Ekstraklasy. Na półmetku przygotowań formę bełchatowian sprawdzi kolejny trzecioligowiec, Polonia Warszawa. „Czarne Koszule” najlepsze lata mają za sobą, a obecnie walczą o powrót do piłkarskiej elity. W ostatnim sezonie udało im się zająć czwarte miejsce w pierwszej grupie III ligi za plecami Pogoni Grodzisk Maz., Świtu Nowy Dwór Maz. oraz Legionovii.

Natomiast na finiszu przygotowań, w próbie generalnej przed startem eWinner II ligi, GKS Bełchatów zmierzy się z rezerwami ekstraklasowego Rakowa Częstochowa. Spotkanie to, podobnie jak mecz z Polonią, zostanie rozegrane Bełchatowie. Drugi zespół wicemistrza Polski w sezonie 2020/21 wygrał rozgrywki IV ligi grupy pierwszej, lecz w meczu barażowym o awans do III ligi uległ Odrze Wodzisław Śląski (2:4).

Plan meczów kontrolnych przed sezonem 2021/22:

GKS Bełchatów – KS Kutno
Bełchatów, środa (7 lipca)

GKS Bełchatów – ŁKS Probudex Łagów
Bełchatów, sobota (10 lipca)

GKS Katowice – GKS Bełchatów
Katowice, środa (14 lipca)

GKS Bełchatów – Polonia Warszawa
Bełchatów, sobota (17 lipca)

GKS Bełchatów – Raków II Częstochowa
Bełchatów, sobota (24 lipca)