Dobosz, Graczyk i Jarzynka wśród testowanych przez GKS

Trener Patryk Rachwał wraz ze sztabem wciąż poszukuje kandydatów do gry w swoim zespole. W środowym sparingu z GKS Katowice szansę pokazania się dostali kolejni piłkarze. Przyjrzyjmy się ich sylwetkom.

Adam Dobosz to lewy obrońca, mogący występować także jako defensywny pomocnik. 29-latek w trakcie swojej kariery reprezentował głównie kluby z niższych klas rozgrywkowych, m.in. ŁKS Łochów, Czarnych Węgrów, Pogoń II Siedlce, Piast II Gliwice czy Ostrovię Ostrów Mazowiecki. Na poziomie II ligi przywdziewał trykoty Elany Toruń, Znicza Pruszków a ostatnio Sokoła Ostróda. Łącznie na trzecim szczeblu rozgrywek zanotował 68 występów, w których strzelił trzy gole.

Drugim nowym piłkarzem, który pojawił się przy Sportowej jest Michał Graczyk. To 22-letni pomocnik, który poprzedni sezon spędził w Olimpii Grudziądz. Rozegrał 37 meczów, w których zdobył dwie bramki. Wcześniej w barwach drugiej drużyny Pogoni Szczecin zanotował blisko 100 spotkań w III lidze oraz Centralnej Lidze Juniorów. Na początku lipca pojawił się na testach w Pogoni Siedlce.

Ostatnim nowym zawodnikiem, któremu przygląda się sztab szkoleniowy biało-zielono-czarnych jest stoper Mateusz Jarzynka. 23-latek piłkarskie szlify zbierał w TOP 54 Biała Podlaska. W 2016 roku przeniósł się do rezerw Cracovii, a zimą 2017 roku został włączony do drużyny występującej w Ekstraklasie. Nie udało mu się jednak zadebiutować w pierwszej drużynie „Pasów”. Grał za to w Avii Świdnik (44 mecze na poziomie III ligi, jeden gol), a ostatnie dwa lata spędził ponownie w rezerwach Cracovii. W sezonie 2020/21 strzelił cztery gole w 27 meczach III ligi.

W meczu kontrolnym z GKS Katowice Dobosz z Graczykiem zagrali przez 67. minut, zaś Jarzynka pojawił się na boisku od początku drugiej połowy. Przypomnijmy, że mecz zakończył się porażką Brunatnych 1:2.