Wschodni zaciąg lekarstwem na braki w defensywie?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po odejściu etatowego stopera Martina Klabnika, szkoleniowiec biało-zielono-czarnych ma do dyspozycji jedynie duet młodzieżowców: Kajetana Kunkę i Mateusza Mikulskiego. Wobec tego sztab poszukuje kandydatów do gry na tej pozycji. Czy ograni w nadbałtyckich ligach stoperzy przekonają do siebie trenera GKS-u?

Pierwszym z testowanych przy Sportowej 3 obrońców jest 26-letni Łotysz Nikita Berenfelds. Piłkarz, który ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, ostatnie miesiące spędził w rodzimym Spartaksie Jurmala. Trenerem tego zespołu jest Polak, Przemysław Łagożny, który zastąpił na stanowisku… byłego trenera GKS-u, Marka Zuba. Mierzący 185 centymetrów wzrostu lewonożny obrońca reprezentował także barwy Skonto Ryga oraz FK Lipawa. 26-latek rozegrał 141 spotkań w łotewskiej ekstraklasie, a także jeden mecz w eliminacjach do Ligi Europy.

Natomiast drugim z obserwowanych zawodników jest 28-letni Igor Dudarev. To Rosjanin urodzony w Estonii i to w tym kraju zbierał piłkarskie szlify. Reprezentował między innymi JK Tammekę czy Sillamäe Kalev, a także znaną polskim kibicom FCI Levadię, z którą w 2018 roku sięgnął po Puchar i Superpuchar Estonii. W najwyższej klasie rozgrywkowej zebrał blisko 300 występów, w których aż 18-krotnie pokonał bramkarza rywali, dokładając do tego 17 asyst. Ostatnie pół roku spędził w maltańskim Gudja United FC, gdzie zagrał 11 razy.

Klub poinformował także o ruchach z klubu. Na testach w IV-ligowej Omedze Kleszczów przebywają Mateusz Kempski, Oskar Przywara i Hubert Jakubiec. Trenerem tej drużyny jest legenda bełchatowskiego klubu, Jacek Berensztajn.