Systemy bukmacherskie. Czy gwarantują sukces?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Każdy gracz ma swój indywidualny styl gry u bukmachera. Zdecydowana większość z nas gra hobbystyczne, nie patrząc na żadne schematy. Jest jednak dość sporo osób korzystających z systemów bukmacherskich, opartych przede wszystkim na matematyce. Jakie są najpopularniejsze systemy bukmacherskie? Czy rzeczywiście gwarantują sukces w postaci wysokich wygranych?

Systemy bukmacherskie

Z pewnością niejednokrotnie natknęliście się na hasło w postaci “system bukmacherski”. Definicja jest dość prosta. To zbiór pewnych reguł, które określają, jak dobierać stawki kolejnych zakładów bukmacherskich. Cel jest jasny – wygrana.

W momencie, gdy decydujemy się na system bukmacherski, niezwykle ważną rolę odgrywa konsekwencja. Niejednokrotnie możemy znaleźć się w sytuacji podbramkowej. Korzystanie z systemu nie ma większego sensu, jeżeli zrezygnujemy bardzo szybko lub w kluczowym etapie pewnego procesu.

Systemy bukmacherskie wykorzystujemy oczywiście w momencie zawierania zakładu u bukmachera. Listę legalnych podmiotów możecie znaleźć tutaj: https://gramgrubo.pl/bukmacher/

Najpopularniejsze systemy bukmacherskie

W specjalnych poradnikach opisujących systemy bukmacherskie możemy znaleźć naprawdę wiele rodzajów gry. To od nas zależy, jaki wybierzemy. Preferencje mogą być różne i uzależnione od kilku czynników.. Z kolei najpopularniejsze systemy bukmacherskie to:
Progresja
Płaska stawka
Stawkowanie procentowe
System Martingale’a
System Kelly’ego
System Fibonacciego
System Paroli
System Greenwood
Polish middles
System Oscara Grinda
System d’Alemberta
System modulowany
1-3-2-6
System Lucky 15

Progresja

Z pewnością jeden z najpopularniejszych systemów bukmacherskich, opartych na bardzo jasnym założeniu. Gracz stopniowo zwiększa stawkę do momentu, aż osiągnie cel, czyli zanotuje wysoką wygraną. W korzystaniu z progresji trzeba pamiętać o dwóch aspektach. Niezwykle istotne są: cierpliwość oraz budżet. Niejeden gracz znalazł się w sytuacji, w której stawka wynikająca z progresji osiągała wysokich rozmiarów i jednocześnie oznaczała wcześniejsze straty.
Z reguły gracze korzystają z progresji przy obstawianiu remisu konkretnej drużyny przez kilka kolejek. Kursy na podział punktów w piłce nożnej czy hokeju są dość wysokie, dlatego mogą gwarantować satysfakcjonujące wygrane.

Płaska stawka

Dość prosty system bukmacherski, który przede wszystkim pozwala nam kontrolować budżet i zminimalizować starty.Główną zasadą jest ustalenie konkretnej kwoty, którą przeznacza się kupon. Z reguły to 2% budżetu. Zdarza się, że gracze wybierają nieco większą stawkę i tym samym decydują się na większe ryzyko, gdyż liczba zakładów proporcjonalnie spada.

System ten pozwala nabrać odpowiedniego doświadczenia w zakładach bukmacherskich, gdyż w sytuacji, gdy decydujemy się na stawkę w wysokości 2% budżetu, liczba zakładów jest naprawdę spora.

Stawkowanie procentowe

Jak sama nazwa wskazuje, gracz konsekwentnie decyduje się na stawkę, która oparta jest jednym czynniku. Przypomina to zatem system płaska stawka. Wysokość inwestycji na pojedynczy kupon uzależnia się od konkretnego procentu naszego budżetu. Dzięki temu możemy trzymać rękę na pulsie i minimalizujemy ryzyko bankructwa lub utraty dużej części naszych funduszy w dość krótkich czasie.

Na samym początku gracz musi wybrać konkretny procent, jaki będzie używać w momencie stawiania kuponu. Oznacza to, iż stawka nie jest stała, czyli np. nie wynosi 20 czy 30 PLN, a zależy od aktualnych środków na koncie. Im więcej mamy pieniędzy, tym stawka będzie większa. Działa to oczywiście w drugą stronę. Gdy nadejdzie gorsza passa i stracimy nieco budżetu, to wartość stawki wyniesie trochę mniej.

System Martingale’a

System, który ma wiele wspólnego z progresją na remisy. W tym przypadku po każdej przegranej gracz podwaja stawkę. Co w sytuacji, gdy zakład okazuje się zwycięski? Wracamy do stawki początkowej. Główną ideą tego systemu jest większy zysk z pierwszego wygranego zakładu niż straty wynikające ze wszystkich poprzednich przegranych zakładów.

System Kelly’ego

Czas na zdecydowanie bardziej skomplikowany system bukmacherski, w którym potrzebny jest wzór matematyczny. Dzięki niemu gracz może ustalić odpowiednią stawkę konkretnego zakładu. Tym sposobem dobieramy stawkę, by zmaksymalizować zysk i zminimalizować ryzyko bankructwa.

Wzór jest następujący: stawka = [K * (p * k – 1) ] / (k – 1). 
K – wysokość kapitału
k – kurs zdarzenia
p – prawdopodobieństwo wygranej
Ustalenie zmiennej “p” jest najtrudniejsze. Warto pamiętać, że system Kelly’ego stosuje się do konkretnych zakładów, zwanych “valuebet”, czyli takich, które są po prostu warte obstawienia ze względu na atrakcyjny kursy w porównaniu do prawdopodobieństwa zdarzenia. Jak widać system Kelly’ego nie jest dla każdego, gdyż przede wszystkim wymaga od nas wyliczenia prawdopodobieństwa wygranej, a także znalezienie tzw. valuebetów.