Pierwsze kadrowe decyzje. Trzech wychowanków żegna się z GKS-em

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po zakończeniu rundy jesiennej w 3. lidze oraz okresie roztrenowania, podjęto pierwsze kadrowe decyzje związane z pierwszą drużyną GKS-u Bełchatów. Z zespołem pożegna się trójka wychowanków biało-zielono-czarnych.

Mikołaj Bociek reprezentował barwy GKS-u nieprzerwanie do 2019 roku. W pierwszej drużynie zadebiutował wiosną 2017 roku. Następne sezony spędził w Sokole Aleksandrów Łódzki, Omedze Kleszczów czy Warcie Sieradz. Na Sportową 3 powrócił latem 2022 roku, by pomóc IV-ligowemu GKS-owi w powrocie na szczyt. Łącznie w pierwszej drużynie rozegrał 87 spotkań, w których zdobył dwie bramki. W trwającym sezonie wystąpił 11 razy w lidze (509 minut) oraz dwukrotnie w okręgowym Pucharze Polski (240 minut). Przygoda 27-latka z piłkarskim GKS-em kończy się z racji niemożności łączenia pracy i treningów. W nowym roku sztab planuje trenować również w godzinach porannych, a Mikołaj postanowił nie rezygnować z pracy. Nie znaczy to jednak, że „Bociu” opuszcza S3 na stałe. Możemy go oglądać w futsalowej drużynie Akademii.

Wiosną na trzecioligowych boiskach nie zobaczymy Sebastiana Ochockiego i Kamila Mizery. Ochocki to boczny obrońca, który do pierwszej drużyny dołączył po reaktywacji klubu. Uzbierał 37 oficjalnych występów, ale nie doczekał się debiutanckiego trafienia. Natomiast Mizera swój oficjalny debiut zaliczył w 2021 roku. Łącznie zagrał 50 razy dla seniorskiej drużyny GKS-u. Powody ich odejścia są tożsame do tych, które spowodowały rozwiązanie umowy z Boćkiem.

 

Dziękujemy za reprezentowanie biało-zielono-czarnych barw i życzymy powodzenia w dalszych karierach!

________________

fot. Tomasz Hawrysz