Kiereś lepszy od trenera Legii. Zubas wygrał z Demjanem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Reprezentanci PGE GKS Bełchatów zgarnęli pełną pulę w marcowej odsłonie konkursu na trenera i piłkarza miesiąca.

Dobra forma drużyny z Bełchatowa nie umknęła uwadze trenerów i  kapitanów ligowych drużyn. Kamil Kiereś wygrał głosowanie na najlepszego trenera, a Emilijus Zubas na najlepszego piłkarza w marcu 2013. Konkurs organizuje Ekstraklasa SA wspólnie z redakcją sportową CANAL+.

Litewski bramkarz bełchatowian jako jedyny golkiper w lidze mógł pochwalić się czystym kontem w minionym miesiącu.  Osiągnięcie to tym większe, że Zubas dopiero rozpoczyna przygodę z Ekstraklasą, a na początku rundy wiosennej wraz z kolegami musiał stawić czoła w wyjazdowych starciach prowadzącym w ligowej tabeli Legii Warszawa i Lechowi Poznań.

Nie mniejsze słowa uznania za postawę drużyny należą się trenerowi Kamilowi Kieresiowi, który przejął drużynę ponownie w bardzo trudnym momencie – przypomnijmy, że wicemistrzowie Polski z 2007 r. przystępowali do rundy rewanżowej zaledwie z 6 punktami na koncie.

Poprzednie „podwójne zwycięstwo” w konkursie (zarówno przez trenera, jak i piłkarza z jednego klubu) miało miejsce w listopadzie 2012, kiedy triumfowali Jan Urban i Jakub Kosecki.

WYNIKI GŁOSOWANIA – TRENER MARCA*

1. Kamil Kiereś (PGE GKS Bełchatów) – 18 głosów
2. Jan Urban (Legia Warszawa) – 10 głosów
3. Pavel Hapal (KGHM Zagłębie Lubin) – 2 głosy

WYNIKI GŁOSOWANIA – PIŁKARZ MARCA*

1. Emilijus Zubas (PGE GKS Bełchatów) – 8 głosów 
2. Maciej Korzym (Korona Kielce) – 8 głosów
3. Robert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – 6 głosów 
4. Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) – 5 głosów
5. Miroslav Radović (Legia Warszawa) – 3 głosy

 
*Od głosowania wstrzymali się reprezentanci Piasta Gliwice, stąd suma głosów w obu kategoriach wynosiła 30. O zwycięstwie Emiljusa Zubasa, zgodnie z Regulaminem Konkursu – przy równej liczbie głosów uzyskanych przez dwóch zawodników, zadecydowali organizatorzy konkursu.