Miasto przekaże pieniądze na funkcjonowanie klubu!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Miasto Bełchatów przekaże na rzecz GKS „Bełchatów” SSA kwotę 300.000 zł (brutto). Umowa to efekt rozstrzygniętego niedawno przetargu na usługi promocyjne miasta podczas spotkań piłkarskich w Bełchatowie – informuje oficjalna strona GKS.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni Prezydentowi i Radzie Miasta Bełchatowa za wsparcie po raz kolejny klubu i kontynuowanie współpracy promocyjnej pomiędzy obiema instytucjami – powiedział prezes zarządu GKS „Bełchatów” SSA, Marcin Szymczyk. Myślę, że tak jak w ubiegłych latach obie strony będą zadowolone ze wspólnych działań na rzecz mieszkańców naszego miasta i regionu, bo w tym przecież tkwi istota klubu sportowego. Dajemy rozrywkę i jednocześnie spełniamy misję społeczną szkoląc młodzież w sekcji piłkarskiej i zapaśniczej.

– Umowa ma charakter promocyjny a nie ma obecnie lepszej i tańszej promocji niż sport. Cieszymy się, że nazwa naszego miasta jest m.in. GKS-owi rozpoznawalna nie tylko w granicach naszego kraju.

– Chciałbym podkreślić, iż kwota, jaką klub otrzymał nie będzie przeznaczona na żadne zaległości np. wobec byłych zawodników, ponieważ większość wierzytelności udało się już spłacić, lecz na sektor młodzieżowy, który ma się stać fundamentem funkcjonowania GKS „Bełchatów” SSA na najbliższe lata. Jesteśmy jednym z nielicznych klubów, który prowadzi aż trzynaście piłkarskich grup juniorskich szkoląc corocznie ponad trzystu zawodników. Fundusze z umowy pozwolą nam nadal szkolić praktycznie bezpłatnie młodych adeptów piłki nożnej. Te środki to inwestycja w przyszłość i zapewniam, że zostaną dobrze spożytkowane – zakończył sternik górniczego klubu.