GKS pokonuje AP ŁKS w sparingu w Gutowie

W rozegranym w Gutowie sparingu GKS Bełchatów wygrał z ŁKS Łódź 2:0 (2:0). Bramki dla „Brunatnych”, dla których był to przedostatni test przed obozem w Turcji zdobyli: Piotr Witasik (19.) i Maciej Wilusz (27.)

W pierwszej połowie giekaesiacy stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych, z których wykorzystali dwie. Najpierw po centrze Grzegorza Barana piłkę głową do siatki ełkaesiaków skierował Piotr Witasik. Dwanaście minut później asystę głową Szymona Sawali na bramkę z dwóch metrów także głową zamienił Maciej Wilusz. W drugiej części gry najbliżej pokonania rywala był Bartłomiej Bartosiak, którego strzał z rzutu wolnego z trudem obronił bramkarz ŁKS.

Składy GKS:

I połowa: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Maciej Wilusz, Piotr Witasik, Mateusz Szymorek – Mateusz Mak, Szymon Sawala, Grzegorz Baran, Andreja Prokić – Kamil Wacławczyk – Michał Mak

II połowa: Paweł Lenarcik (70. Wiktor Baranowski) – Adrian Basta (65. Bartosz Turniak), Paweł Baranowski, Maciej Wilusz (65. Marcin Flis), Krzysztof Michalak – Mateusz Mak (65. Paweł Zięba), Damian Szymański, Kamil Poźniak, Łukasz Wroński – Bartłomiej Bartosiak – Michał Mak (65. Patryk Rynkiewicz).

ŁKS Łódź:

Konrad Przybylski (46 Adam Sekuterski) – Piotr Słyścio (46 Rafał Jankiewicz), Marcin Zimoń, Aleksander Ślęzak, Michał Mordalski (40 Bartosz Waleńcik) – Radosław Surowiec, Łukasz Adamski (46 Michał Mordalski, 65 Łukasz Adamski), Paweł Hajduczek, Olaf Okoński, Dawid Sarafiński – Adam Patora.

W dzisiejszym spotkaniu ponownie nie zagrał przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-20 Damiana Podleśnego oraz zawodnicy, którzy z różnych powodów trenują indywidualnie a do zajęć z drużyną wrócą we wtorek, czyli Hristijan Kirovski, Michał Renusz, Daniils Turkovs oraz Patryk Rachwał.

W przyszłą środę w Kleszczowie GKS zagra swój piąty i ostatni przed wylotem do Turcji mecz kontrolny z Zagłębiem Sosnowiec. Do Antalyi uda się 25 zawodników.