Sparingowa wygrana z Jagiellonią

W swoim pierwszym sparingu podczas przygotowań do sezonu 2014/15 PGE GKS Bełchatów wygrał w Gutowie Małym z Jagiellonią Białystok 3:1 (1:1). Bramki dla „Brunatnych” zdobyli: Mateusz Mak (k, 8.), Andreja Prokić (72.) i Bartosz Ślusarski (k, 75.).

Bełchatowianie byli w dzisiejszym teście dużo lepszą drużyną stwarzającą więcej sytuacji w polu karnym rywala, co przełożyło się na okazałą wygraną. Trener Kamil Kiereś przetestował dwa ustawienia: w pierwszej połowie 4-2-3-1 w drugiej 4-4-2.

Pierwsza bramka to wykorzystany przez Mateusza Maka rzut karny podyktowany po faulu na Michale Maku. Rywale odpowiedzieli trafieniem Damiana Kądziora, który płaskim strzałem z kilku metrów pokonał Arkadiusza Malarza. Na 2:1 podwyższył Andreja Prokić, który wykorzystał błąd golkipera Jagiellonii i wbił piłkę do pustej bramki. Wynik tego ciekawego testu ustalił Bartosz Ślusarski, który trafił z „wapna” po faulu na nim samym.

W drużynie „Brunatnych” poza „Ślusarem” zadebiutowało także dwóch innych pozyskanych latem zawodników, czyli Adam Mójta i Błażej Telichowski.

PGE GKS Bełchatów 3-1 Jagiellonia Białystok
Mateusz Mak 8 (k), Andreja Prokić 72, Bartosz Ślusarski 75 (k) – Damian Kądzior 20

Skład PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Arkadiusz Malarz – Alexis Norambuena, Piotr Witasik, Błażej Telichowski, Mateusz Szymorek (30. Bartosz Turniak) – Mateusz Mak, Szymon Sawala, Patryk Rachwał, Michał Mak – Kamil Poźniak – Bartłomiej Bartosiak (30. Hristijan Kirovski)

II połowa: Paweł Lenarcik – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Adam Mójta – Łukasz Wroński (70. Andreja Prokić), Grzegorz Baran, Damian Szymański, Michał Renusz – Bartosz Ślusarski, Daniils Turkovs