7 lipca 2021
18:00
Boisko Miejskiego Centrum Sportu

Gol Sołtysińskiego i wolny Grzelaka dają remis w pierwszym sparingu

W pierwszym meczu kontrolnym podczas letnich przygotowań do sezonu, GKS Bełchatów zremisował z trzecioligowym KS Kutno (2:2). Trener Patryk Rachwał miał okazję przyjrzeć się testowanym zawodnikom, którzy zdominowali skład jego zespołu.

Piłkarze GKS-u rozpoczęli ten mecz z mocno ofensywnym nastawieniem, czego efektem były okazje testowanego Szymona Sołtysińskiego (ostatnio Sokół Aleksandrów Łódzki). Szczęście uśmiechnęło się do niego w 8. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mikołaja Gabora, strzałem głową umieścił piłkę w siatce Patryka Wolańskiego, który zaliczył tzw. „pusty przelot”. Goście odpowiedzieli w 23. minucie. Rzut wolny, po faulu Caique, na bramkę zamienił Adrian Kralkowski. Kilka minut później gola dla GKS-u mógł zdobyć 17-letni Adrian Bielka, lecz posłał piłkę obok słupka. W końcówce pierwszej połowy swoją szansę mieli jeszcze przyjezdni, ale czujny w naszej bramce był Leonid Otczenaszenko.

Po zmianie stron wciąż aktywny był Sołtysiński, który w 49. minucie po dośrodkowaniu Kamila Mizery powinien zdobyć drugiego gola dla GKS-u, lecz spudłował z bliskiej odległości. Chwilę później piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. W 65. minucie kutnianie dość nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie po wykorzystaniu rzutu karnego. Brunatni pomimo optycznej przewagi, dość długo nie mogli się wstrzelić w bramkę Szymona Malickiego, testowanego w bramce gości, który niegdyś był w szerokiej kadrze GKS-u Bełchatów. Dopiero w 83. minucie fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego wynik spotkania ustalił Mikołaj Grzelak.

W sobotę o godzinie 11:30 podopieczni Patryka Rachwała zmierzą się z ŁKS Łagów.

GKS Bełchatów – KS Kutno 2:2 (1:1)
Bramki: Szymon Sołtysiński 8, Mikołaj Grzelak 83 – Adrian Kralkowski 23, zawodnik testowany 65 (k)

GKS Bełchatów (I połowa): Leonid Otczenaszenko – Oskar Przywara, Jan Goliński, Caique, Bartosz Sitkowski – Damian Warnecki, Kamil Banaczek, Miłosz Nowak, Mikołaj Gabor – Adrian Bielka, Szymon Sołtysiński
GKS Bełchatów (II połowa): Kewin Komar – Kamil Mizera, Jan Goliński (61. Jarosław Trzeboński), Caique Dias da Cruz (61. Mateusz Mikulski), Bartosz Sitkowski (61. Mateusz Szymorek) – Damian Warnecki (52. Mikołaj Grzelak), Kamil Banaczek (61. Sebastian Rak), Miłosz Nowak (61. Jeremiasz Góralczyk), Mikołaj Gabor (46. Jakub Miarka) – Adrian Bielka (61. Dawid Flaszka), Szymon Sołtysiński (61. Mateusz Kempski).
KS Kutno: Patryk Wolański (46. Szymon Malicki) – Maciej Kowalczyk, Piotr Kasperkiewicz, Mateusz Ostrowski, Adrian Kralkowski, Marcin Kacela, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.
W II połowie grali także m.in.: Kamil Rokosz, Igor Sobczak,.