2 września 2023
16:00
Stadion Miejski w Białobrzegach

Pewne zwycięstwo w Białobrzegach. Hattrick Bartosiaka

W pierwszy weekend września GKS Bełchatów wybrał się na mecz 6. kolejki do Białobrzegów, aby powalczyć o kolejny komplet punktów w meczu z tamtejszą Pilicą. Gospodarze sobotniego pojedynku okazali się nader gościnni, ponieważ bełchatowianie zdołali strzelić im aż 5 goli i spokojnie dopisali do swojego dorobku 3 punkty.

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka zaczęli mecz perfekcyjnie. Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Bartek Bartosiak dobijając strzał jednego ze swoich kolegów. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Artur Golański i stało się jasne, że bełchatowianie z Białobrzegów wyjadą z kompletem punktów. W 34. minucie pojedynku rzut karny na gola zamienił Bartosiak, który jeszcze przed przerwą dołożył swojego trzeciego gola tym samym kompletując hattricka, a Giekaesiacy na przerwę schodzili z czterobramkowym prowadzeniem.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli piłkarze Pilicy, którzy w 50. minucie strzelili bramkę na 1:4, ale na niewiele się to zdało. Bełchatowianie w pełni kontrolowali sobotnie spotkanie. Szansę na swojego czwartego gola miał jeszcze „Bartas”, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez golkipera gospodarzy. Ostatnią bramkę dla GKS-u strzelił Patryk Skórecki, który wykończył niezłą kontrę bełchatowian pod koniec meczu.

Pilica Białobrzegi – GKS Bełchatów 1:5 (0:4)
Bramki: Oskar Wojtysiak 50 – Bartłomiej Bartosiak 3, 34 (k), 45, Artur Golański 9, Patryk Skórecki 90

Pilica Białobrzegi: Michał Jerke – Jakub Zborowski (72. Wojciech Sokół), Filip Kapela, Patryk Walasek, Kacper Kacprzycki (65. Szymon Kilianek) – Nicolas Dohojda, Bartosz Zawadzki, Bartłomiej Michalski (65. Michał Bryszewski), Oskar Wojtysiak (72. Mateusz Cichocki) – Jan Głowacki (28. Adrian Kazimierczak), Aleksander Stawiarz

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Mikołaj Grzelak (66. Szymon Sarnik) – Artur Golański (81. Miłosz Nowak), Klaudiusz Krasa, Serhij Napolov (66. Patryk Skórecki), Łukasz Wroński, Bartłomiej Bartosiak (84. Dawid Woźniakowski) – Hubert Karpiński (66. Przemysław Zdybowicz)

Żółte kartki: Patryk Walasek – Jarosław Trzeboński
Sędzia: Michał Mikulski (Lublin)