Powalczyć o fotel lidera! Zapowiedź starcia w Kwiatkowicach

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Komplet zwycięstw i „zaledwie” drugie miejsce w ligowej tabeli. Start sezonu w wykonaniu podopiecznych Bogdana Jóźwiaka był piorunujący i nie mamy nic przeciwko, by w Kwiatkowicach „Brunatni” przedłużyli serię zwycięstw. Tym bardziej, że potknęły się rezerwy Widzewa Łódź i GKS może po raz pierwszy w sezonie objąć pozycję lidera w tabeli. Zapraszamy na zapowiedź meczu z LKS Kwiatkowice.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

Ludowy Klub Sportowy Kwiatkowice

Rok założenia: 1971
Adres: Łaska 39, 98-105 Kwiatkowice
Barwy: niebiesko-czerwone
Trener: Jakub Olczyk
Stadion: Stadion Gminny w Kwiatkowicach

LKS Kwiatkowice to klub nieco starszy od bełchatowskiego GKS-u, bowiem powstały w 1971 roku. W swojej historii nie udało mu się jednak awansować wyżej niż do IV ligi. Jego największym sukcesem jest wygrana Pucharu Polski w okręgu sieradzkim w 2000 roku i udział w ogólnopolskiej części „pucharu tysiąca drużyn”. Tam, w rundzie wstępnej wyeliminowali rezerwy Rakowa Częstochowa, by następnie ulec mocnemu w tamtych latach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Przed trwającym sezonem do klubu dołączyło siedmiu nowych zawodników. Najlepszym dotychczas ruchem wydaje się pozyskanie z Andrespolii Wiśniowa Góra Patryka Olszewskiego, autora pięciu z sześciu bramek LKS-u w obecnym sezonie. Podopieczni Jakuba Olczyka nie poznali jeszcze goryczy porażki, choć wygrali zaledwie raz. W drugiej kolejce na własnym obiekcie pokonali Borutę Zgierz 2:1. Ponadto zanotowali remisy 2:2 ze Stalą Niewiadów oraz Polonią Piotrków Trybunalski.

SYTUACJA W GKS

Trzy mecze, trzy wygrane. GKS Bełchatów rozpoczął ligę zgodnie z planem, odprawiając kolejnych rywali z kwitkiem. W trakcie przygotowań do niedzielnego spotkania, podopieczni trenera Jóźwiaka rozegrali sparing z drużyną U-19. IV-ligowa drużyna pewnie ograła młodszych kolegów 6:0, a na listę strzelców wpisali się Zdybowicz, Żegota, Golański, Bąkowicz oraz dwukrotnie Bartłomiej Trzeboński. W tygodniu poprzedzającym mecz w Kwiatkowicach klub zrealizował także wypożyczenie Kacpra Czapli, który od dłuższego czasu trenował z pierwszą drużyną. Urodzony w 2005 roku pomocnik został wypożyczony na Sportową z opcją wykupu.

CZY WIESZ, ŻE…

W sezonie 2012/13 LKS Kwiatkowice uzyskały awans do rozgrywek III ligi. Włodarze klubu postanowili jednak wycofać zespół z rozgrywek. Na przeszkodzie stanęły finanse, a drużyna zamiast gry w III lub IV lidze, przystąpiła do rozgrywek okręgowych. Co ciekawe, prezes LKS-u chciał przekazać miejsce Łódzkiemu Klubowi Sportowemu, który wówczas walczył o powrót do elity. W Łodzi jednak nie skorzystano z tej oferty.

GKS Bełchatów awansował do III rundy Pucharu Polski okręgu piotrkowskiego… bez wychodzenia na boisko. Nasz rywal, Polonia Gorzędów, oddał mecz walkowerem.

EPILOG

Niedzielne starcie LKS-u i GKS-u zwieńczy czwartą kolejkę spotkań Betcris IV ligi. Mimo faktu, iż oba zespoły są niepokonane, ich sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Bełchatowianie mogą wskoczyć na pozycję lidera, wykorzystując potknięcie Widzewa II Łódź. Natomiast dla klubu z Kwiatkowic będzie to okazja do zrobienia niespodzianki swoim kibicom oraz dużego awansu w tabeli. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Przekonamy się wieczorem. Pierwszy gwizdek tego spotkania o godzinie 17.