Pierwszy mecz w roku przy Sportowej! Zapowiedź starcia z KS Kutno

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Tydzień później niż zakładano wybiegną na GIEKSA Arenę piłkarze GKS-u Bełchatów. Z racji odwołanej 21. kolejki BetCris IV ligi, „Brunatni” mieli dwutygodniową przerwę. Po zwycięstwie w inauguracji wiosny nad Skalnikiem Sulejów (3:o), czas na starcie z kolejnym rywalem. Do Bełchatowa zawita KS Kutno.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

KS Kutno

Rok założenia: 2014
Adres: ul. Kościuszki 26, 99-300 Kutno
Barwy: żółto-niebieskie
Trener: Jacek Walczak
Stadion: Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Kutnie

KS Kutno to tegoroczny spadkowicz z III ligi. Zespół z północy województwa łódzkiego zajął pechowe, czternaste miejsce i był pierwszym najlepszym zespołem, który opuścił trzecioligowe szeregi w grupie pierwszej. W IV lidze zespół z Kutna plasuje się w górnej części tabeli, lecz do czołowej dwójki traci ponad 15 punktów. Zimą z klubu odeszli między innymi Mateusz Błażejczyk, Kamil Wielgus czy Krzysztof Stawiński. Zespół wzmocnili za to chociażby Damian Kozanecki, Bartosz Tomczak czy Adrian Pęgowski.


Kutnianie udanie rozpoczęli tegoroczną wiosnę. Pewnie ograli Borutę Zgierz 4:1, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Kacela. Łącznie w tym sezonie kutnowskie lwy zdobyły 37 punktów, co pozwala im na zajmowanie siódmego miejsca w ligowej tabeli. W meczu z „biało-zielono-czarnymi” goście wystąpią bez Adriana Pęgowskiego.

SYTUACJA W GKS

Wygrana ze Skalnikiem Sulejów (3:0) pozwoliła utrzymać fotel wicelidera BetCris IV ligi oraz trzymać dystans do także wygrywającego Widzewa II Łódź. Mecz z KS Kutno poprzedziło pięć jednostek treningowych – wszystkie na naturalnej nawierzchni. Do treningów z zespołem powrócił już Mikołaj Grzelak, a Łukasz Wroński odbył karencję spowodowaną liczbą kartek. Trener Bogdan Jóźwiak wciąż nie może skorzystać z usług Bartosza Bujalskiego oraz Dawida Woźniakowskiego.

CZY WIESZ, ŻE…

Latem ubiegłego roku, GKS Bełchatów pokonał w Kutnie KS 3:1. Bramki dla podopiecznych Bogdana Jóźwiaka zdobyli Bartosz Bujalski, Damian Warnecki oraz Łukasz Wroński. Dla rywali honorowe trafienie zaliczył Dawid Telestak.

W przeszłości w barwach KS Kutno występowało trzech obecnych piłkarzy GKS-u. Damian Michalak wiosnę 2021 roku spędził na wypożyczeniu z GKS-u do ówczesnego trzecioligowca. Zaliczył 14 występów, w których zdobył jedną bramkę. Rundę wcześniej, bramki KS Kutno strzegł Bartosz Szelong. Natomiast w latach 2020-2022 koszulkę kutnowskiego klubu przywdziewał Bartosz Bujalski. Przez 2,5 roku pomocnik rozegrał 74 mecze i sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Stadion, na którym zostanie rozegrane sobotnie spotkanie nosi imię Henryka Reymana. To legenda Wisły Kraków oraz uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W sezonie 1927 zdobył 37 goli zostając królem strzelców, co do tej pory jest niepobitym rekordem. Jaki jest jego związek z Kutnem? W trakcie wrześniowej obrony 1939 roku Reyman był dowódcą I batalionu 37 pułku piechoty z Kutna. Został także ranny w bitwie nad Bzurą, a następnie trafił do szpitala w Rawie Mazowieckiej jako jeniec.

KS Kutno rozpoczął sezon z Krzysztofem Kamińskim na ławce trenerskiej. Przygoda byłego piłkarza m.in. Widzewa Łódź nie trwala jednak długo. Pod koniec sierpnia sam zrezygnował z prowadzenia zespołu, który objął Jacek Walczak. Jest on od lat związany z kutnowskim zespołem. W przeszłości był trenerem-koordynatorem grup młodzieżowych, trenerem rezerw czy asystentem trenera i kierownikiem pierwszej drużyny.

Odwołana 21. kolejka BetCris IV ligi zostanie rozegrana 3 maja. GKS Bełchatów zmierzy się wówczas na własnym obiekcie z Omegą Kleszczów.

EPILOG

Czy „kutnowskie lwy” będą w stanie zatrzymać „Brunatnych” i naszego Mamuta? Faworytem tego spotkania są bełchatowianie, lecz nie należy spisywać na straty przyjezdnych. Spadkowicz z III ligi dzielnie walczy, by powrócić poziom wyżej, a start rundy wiosennej miał wyjątkowo udany. Początek meczu o godzinie 15.00. Rozjemcą obu ekip będzie Paweł Pskit z Łodzi. Dla nieobecnych przy S3, klub przygotował transmisję PPV – więcej informacji TUTAJ.