18 marca 2023
15:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Emocje do samego końca! GKS wyszarpuje wygraną z KS Kutno

Pierwszy kwadrans wskazywał, że będzie to łatwy mecz dla piłkarzy GKS-u Bełchatów. Jednak po dobrym początku, to przyjezdni doszli do słowa i zdominowali „Brunatnych”. Ostatnie słowo należało jednak do GKS-u.

Pierwszy kwadrans spotkania należał do duetu Bartosiak-Napolov. Dobry fragment gry „Brunatnych” został zwieńczony dwiema bramkami ukraińskiego pomocnika po podaniach wychowanka GKS-u. Najpierw w 12. minucie wymienili się podaniami w polu karnym KS Kutno, co skrzętnie wykorzystał Napolov. Trzy minuty później „Bartas” zacentrował piłkę z lewej strony boiska, a Napolov skierował futbolówkę do pustej bramki. Dwubramkowe prowadzenie uśpiło gospodarzy, a atak za atakiem przeprowadzali goście. Dobrze w bramce spisywał się Leonid Otczenaszenko – aż do 34. minuty. Wówczas bramkarz GKS-u sfaulował rywala we własnej „szesnastce”, a rzut karny na gola zamienił Tomasz Dąbrowski. Ten sam zawodnik najlepiej odnalazł się w polu karnym GKS-u w 42. minucie, kiedy skutecznie wykończył rzut rożny kutnian. Od 2:0 do 2:2 – na przerwę zawodnicy schodzili z różnymi nastrojami.

W drugiej połowie zespół Jacka Walczak kontynuował to, co zaczął przed przerwą. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na próbach. Groźny pod bramką GKS-u był szczególnie Marcin Kacela, lecz tym razem napastnik kutnian nie wpisał się na listę strzelców. Po stronie „Brunatnych” ciężar gry próbował wziąć na siebie Łukasz Wroński, lecz ofensywa GKS-u nie była w stanie wyprowadzić skutecznego ciosu. Aż do 88. minuty. Mateusz Szymorek zagrał piłkę górą do Łukasza Wrońskiego, który głową ograł wybiegającego bramkarza i wyprowadził GKS na prowadzenie. W doliczonym czasie gry wynik podwyższył Damian Warnecki.

GKS Bełchatów pokonał KS Kutno 4:2, a spotkanie dostarczyło kibicom emocji do samego końca.

GKS Bełchatów – KS Kutno 4:2 (2:2)
Bramki: Serhij Napolov 12, 15, Łukasz Wroński 88, Damian Warnecki 90+3 – Tomasz Dąbrowski 34 (k), 42

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Szymon Sarnik (87. Sebastian Ochocki), Mikołaj Bociek, Jarosław Trzeboński, Mateusz Szymorek – Miłosz Nowak, Artur Golański (46. Damian Warnecki) – Serhij Napolov (90. Mikołaj Grzelak), Łukasz Wroński, Bartłomiej Bartosiak (83. Bartłomiej Trzeboński) – Przemysław Zdybowicz (72. Kamil Mizera)
KS Kutno: Michał Sokołowicz – Wiktor Florczak, Eryk Padzik, Krzysztof Felczak (66. Arkadiusz Ramel, Piotr Kasperkiewicz – Dominik Głowiński, Adrian Kralkowski, Tomasz Dąbrowski (77. Mateusz Ostrowski), Dawid Telestak – Marcin Kacela, Kacper Piotrowski (66. Wojciech Skawiński)

Żółte kartki: Trzeboński, Wroński, Holik (rezerwowy) – Głowiński, Padzik, Ostrowski
Czerwone kartki: Łukasz Wroński (89. minuta, za drugą żółtą); Adrian Teodorczyk (asystent trenera)
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)