GKS wyleci zimą do Turcji

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po raz trzeci w ostatnich latach zimowe zgrupowanie PGE GKS Bełchatów odbędzie się w tureckiej Antalyi. Trener Kamil Kiereś zabierze na styczniowo-lutowy obóz trzydziestu zawodników.

Meczem z Cracovią zakończyła się pierwsza runda sezonu zasadniczego, ale od piątkowego spotkania z Legia „Brunatni” zaczynają już piłkarską „wiosnę”. Do końca 2014 roku bełchatowianie rozegrają w sumie cztery mecze, by od 13 grudnia rozpocząć okres urlopowy, który potrwa zaledwie trzy tygodnie.

Inauguracyjny trening zimowych przygotowań zaplanowano na 5 stycznia 2015 r. Pierwszy etap pracy nad motoryką i wytrzymałością będzie odbywał się w Bełchatowie, gdzie drużyna ma bardzo dobre warunki (hala, siłownie, basen i boiska). Tym samym ponownie klub nie będzie musiał ponosić kosztów dodatkowego obozu kondycyjnego. W tym czasie giekaesiacy rozegrają cztery mecze kontrolne (pierwszy 10 stycznia). Pełną listę wszystkich zimowych sparingów podamy po ostatnim spotkaniu ze Śląskiem.

Drugim etapem przygotowań do piłkarskiej wiosny będzie zgrupowanie w Turcji, do której drużyna wyleci 23 stycznia. Podobnie jak w 2012 i 2014 roku obóz odbędzie się w Antalyi, choć tym razem w innym hotelu (Miracle Resort Hotel) dysponującym własnymi boiskami treningowymi oraz wszelkimi udogodnieniami do pracy nad motoryką i kwestiami czysto piłkarskimi. „Brunatni” mają zakontraktowane cztery międzynarodowe mecze kontrolne. Obóz, na który trener Kiereś powoła trzydziestu zawodników, zakończy się 4 lutego.

W zależności od terminarza 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, ostatni mecz kontrolny PGE GKS Bełchatów z Wisłą Płock odbędzie się 7 lub 8 lutego. Tydzień później giekaesiacy zagrają już w lidze przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała.