Arkadiusz Piech na pół roku w GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Arkadiusz Piech został wypożyczony do GKS Bełchatów do końca czerwca 2015 roku. Piech ma wzmocnić konkurencję w linii ataku i pozwolić na nowe rozwiązania w ustawieniu naszej drużyny.

Dla urodzonego w Świdnicy dynamicznego napastnika GKS Bełchatów jest czwartym klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poprzednio, poza stołecznym klubem, reprezentował barwy Ruchu Chorzów i Zagłębia Lubin. W sumie w 112 spotkaniach Ekstraklasy Arkadiusz Piech zdobył 33 bramki, w tym dwie w konfrontacjach z GKS. W rundzie wiosennej sezonu 2012/13 29-letni zawodnik zaliczył przygodę w tureckiej lidze, gdzie wystąpił w siedmiu meczach Sivasspor Kulübü.

Mierzący 171 cm wzrostu napastnik zagrał także w czterech spotkaniach pierwszej reprezentacji Polski.

W rundzie jesiennej Piech wystąpił w zaledwie czterech meczach T-Mobile Ekstraklasy i po jednym w eliminacjach Ligi Mistrzów i Superpucharze. Przy Sportowej będzie miał okazję to odbudowania swej snajperskiej formy.

Arkadiusz Piech to szósty w historii zawodnik, który przeszedł z Legii do GKS. Wcześniej tę drogę pokonali: Zbigniew Grzesiak, Tomasz Jarzębowski, Maciej Korzym, Damian Zbozień, i Bartosz Żurek.