Żarty się skończyły. W sobotę liczy się tylko zwycięstwo

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Już w sobotę w Bełchatowie kolejny z meczów o być albo nie być. Trzeba go wygrać, ale to nie wszystko. Potrzeba nam punktowej serii, bo nawet zwycięstwo z Podbeskidziem, póki co, nie zmieni naszego położenia w tabeli.

Zwycięstwo Górnika Łęczna w Gliwicach spowodowało, maksymalne spłaszczenie tabeli na miejscach 9-14. Bełchatowian od bezpiecznego miejsca dzielą tylko i aż trzy punkty. Oznacza to, że nie opuścimy strefy spadkowej nawet w przypadku zwycięstwa z Podbeskidziem. Zrównanie się punktami z wyprzedzającymi nas zespołami nic nam nie da. Wszystko przez zasady, według których decydujące znaczenie w takiej sytuacji ma liczba punktów zdobytych w zasadniczej fazie sezonu. Pod tym względem GKS lepszy jest tylko od Zawiszy.

W najbliższym tygodniu zobaczymy, w którą stronę GKS zrobi krok. W sobotę o 18:00 w Bełchatowie zagramy z Podbeskidziem, a już trzy dni później we wtorek w Gliwicach kolejne starcie.

Przedstawiamy najważniejszy zapis z Regulaminu Rozgrywek Ekstraklasy 2014/15:

W przypadku uzyskania w tej samej grupie równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują, w kolejności:

– przy dwóch zespołach:

a. liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej,

b. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami, rozegranych w rundzie zasadniczej,

c. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn w rundzie zasadniczej,

d. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są „podwójnie,” korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn w rundzie zasadniczej,

e. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,

f. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,

g. przy dalszej równości, wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play w całym sezonie 2013/2014,

h. przy dalszej równości, w przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów są zespoły zajmujące pierwsze i drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy, zespoły rywalizujące o miejsce w rozgrywkach UEFA, a także zespoły których kolejność decyduje o spadku, zarządza się spotkanie barażowe na neutralnym, wyznaczonym przez Ekstraklasę SA, boisku. W przypadku remisowego wyniku spotkania w regulaminowym czasie zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut, a w przypadku dalszej równości sędzia zawodów zarządza wykonanie rzutów karnych według obowiązujących przepisów.

– przy więcej niż dwóch zespołach:

a. liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej;

b. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami, rozegranych w rundzie zasadniczej;

c. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn, w rundzie zasadniczej;

d. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych w spotkaniach tych drużyn w rundzie zasadniczej;

e. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek;

f. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu;

g. przy dalszej równości, wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play w całym sezonie 2013/2014;

h. przy dalszej równości, losowanie przeprowadzone przez Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA.