Waldemar Sokół zostanie prezesem GKS-u Bełchatów!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Są zmiany! Ustępujący z funkcji prezesa GKS-u Bełchatów – Krzysztof Nowicki zostanie zmieniony na tym stanowisku przez Waldemara Sokoła.

Waldemar Sokół, pracujący w bełchatowskiej kopani będzie nowym prezesem GKS Bełchatów. Na stanowisko powoła go rada nadzorcza, której przewodniczy Marek Włóka, członek zarządu koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA i polityk PiS. Obradujące dziś walne zgromadzenie akcjonariuszy GKS powołało całkiem nową radę nadzorczą.

Dziś odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy GKS Bełchatów SA. Wybrało ono nową radę nadzorczą klubu, która jutro lub najdalej pojutrze wybierze prezesa.

– Będziemy się starali przekonać naszego głównego partnera – Polską Grupę Energetyczną, że promocja poprzez GKS Bełchatów jest w dalszym ciągu dobrym rozwiązaniem – mówi nowy szef rady nadzorczej. Przedłużenie, wygasającej 30 czerwca umowy sponsorskiej z PGE będzie najważniejszym zadaniem nowych władz klubu. – Naszym celem będzie zbudowanie drużyny, która będzie godnie reprezentować Grupę PGE, drużyny, która będzie tak silna, jak PGE – podkreśla. – GKS jest w moim sercu, to jest perełka, której nie możemy stracić – dodaje.

Nowym prezesem GKS Bełchatów będzie Waldemar Sokół, były piłkarz, wychowanek GKS Bełchatów, od 20 lat pracujący w bełchatowskiej kopalni. Jako piłkarz Waldemar Sokół przeszedł szlak od trampkarza do pierwszej drużyny GKS, w której jednak nie zrobił kariery. Więcej grał w rezerwach, na poziomie IV i III ligi. Przez krótki okres był także trenerem rezerw GKS Bełchatów.

O swojej nominacji nie chce na razie mówić. – Dostałem taką propozycję i wyraziłem chęć, ale więcej będę mógł powiedzieć, kiedy zostanę powołany na to stanowisko. Mamy ambitny zespół, któremu trzeba pomóc, wprowadzając stabilizację organizacyjną i finansową – podkreśla.

Całość można przeczytać TUTAJ.