Długa podróż przed GKS-em. Czy z happy-endem? Zapowiedź spotkania z Kotwicą

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Sezon II-ligowy powoli się rozkręca, a wraz z nim miejmy nadzieję, że i forma GKS-u, który w sobotni wieczór w Kołobrzegu podejmie Kotwicę. Mecz ten nie należy do najłatwiejszych ze względu na odległość pomiędzy Bełchatowem, a Kołobrzegiem, a także dlatego, że kołobrzeżanie po pierwszym meczu ligowym mocno nastawiają się na potyczkę z „Brunatnymi”.

UWAGA! TRANSMISJA Z MECZU OD 20:00 BĘDZIE DOSTĘPNA NA GKS.NET.PL

Kotwica w ubiegłym tygodniu zainaugurowała sezon 2016/2017 spotkaniem w Poznaniu, gdzie zremisowali z Wartą 1:1. Strzelanie rozpoczął w 12. minucie starcia Bartosz Kieliba, a wynik spotkania w 32. minucie ustalił Piotr Giel.

Trener Kotwicy – Piotr Tworek stwierdził, że drużyna jest już dobrze zgrana i trzeba zadbać o to by piłkarze zaczęli się lepiej ze sobą integrować stąd pomysł o tym by zabrać swoich podopiecznych na spływ kajakiem..

Z pewnością piłkarze z Kołobrzegu liczą, że w starciu z drużyną Andrzeja Konwińskiego zdobędą ligowe punkty, a i być może wygrają ten mecz i trzy punkty zostaną w Kołobrzegu. Nie będzie to proste zadanie, bo bełchatowianie po wygranej 2:0 nad Olimpią Zambrów chcą pójść za ciosem i wygrać kolejny mecz. GKS mimo zwycięstwa w pierwszym ligowym meczu ma na koncie 0 punktów… Pojawia się wiele pytań czemu? Już odpowiadamy.

GKS Bełchatów rozpocznie sezon 2016/2017 z ujemnymi punktami. To jedna z podjętych decyzji przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN. Klub z Bełchatowa będzie musiał również zapłacić 3000 złotych kary. Ponadto GKS Bełchatów otrzymał także nadzór finansowy – czytamy w komunikacie opublikowanym przez PZPN.

W uzasadnieniu decyzji mówiącej o odjęciu punktów czytamy:

/…/Nałożono sankcję regulaminową w postaci odjęcia 3 (trzech) punktów w sezonie rozgrywkowym 2016/2017 za podwójne naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2016/2017. Pierwsze naruszenie polegało na zawarciu ugody po terminie 31 stycznia. Zgodnie z przedmiotowym kryterium „Umowy zawarte z pracownikami, odraczające termin zapłaty zobowiązań wymagalnych na dzień 31 grudnia poprzedzający Sezon Licencyjny, muszą być zawarte do 31 stycznia roku kalendarzowego, w którym zaczyna się dany sezon licencyjny. O zawarciu takiej umowy wnioskujący zobowiązany jest poinformować Licencjodawcę w terminie 7 dni od daty jej zawarcia; termin spłaty zobowiązań wobec pracowników nie może być przedłużany powyżej daty 30 września roku kalendarzowego, w którym rozpoczyna się Sezon Licencyjny”. Kolejne naruszenie polegało na uregulowaniu zobowiązań po 31 marca 2016 roku, co zgodnie z pkt. 10.6.1 ust. 4 Podręcznika Licencyjnego, stanowi kolejne naruszenie kryterium F.04 Podręcznika: „Jeżeli zobowiązanie przeterminowane nie zostało uregulowane do dnia złożenia dokumentacji licencyjnej, ale zostało uregulowana przed dniem podjęcia decyzji o przyznaniu lub odmowie przyznania Licencji, Licencja może być wydana, jednakże w każdym przypadku klub podlega sankcjom, przewidzianym w rozdziale 5.4 Podręcznika Licencyjnego”./…/
Ważne, że te ujemne punkty zostały odrobione i wszystko wróciło do normy. Wracamy do meczu Kotwica – GKS. Bełchatowianie pierwszy mecz sezonu rozpoczęli od wygranej 2:0 nad Olimpią Zambrów. Dwie zwycięskie bramki dla „Brunatnych” zdobył nowy napastnik GKS-u – Marcin Krzywicki, który wszedł na boisko w 57. minucie zmieniając Szymona Zgardę i zaliczył „wejście smoka” zdobywają dwie bramki w 3. minuty (68. i 71. minuta spotkania). Liczymy na to, że Krzywy, który jest uważany za króla czy prezydenta Twittera pozostawi po sobie ślad nad polskim morzem i w Kołobrzegu również kibice zapamiętają go na długo.

„Zadowolony jestem z wyniku i z tego, że zespół pokazał charakter. Mniej ze stworzonych sytuacji pod bramką rywala i dokładności. Mam jednak duże zaufanie do moich piłkarzy i wierzę w ich umiejętności. Nie musi być super i świetnie, ma być równo i stabilnie, bez wahań formy. Wtedy będzie dobrze.” – powiedział dla gksbelchatow.com przed wyjazdem do Kołobrzegu szkoleniowiec – Andrzej Konwiński. Zapytany również o to jakie atuty ma Kotwica śmiało odpowiedział: „Grają trzeci sezon w 2 lidze. Mają w miarę ustabilizowaną kadrę i znają ten poziom rozgrywek. W jakiej są aktualnie dyspozycji ocenimy po meczu, bo trudno wyciągać wnioski po pierwszej kolejce.”

Warte uwagi jest to, że jeden z graczy Kotwicy i dwóch zawodników GKS-u zostało wyróżnionych pierwszej kolejce przez tygodnik – „Piłka Nożna” za swoją dobrą grę, a mowa tutaj o napastniku Kotwicy – Piotrze Gielu, który w Poznaniu zdobył dwie bramki, a jeśli chodzi o szeregi GKS byli to Marcin Grolik, który nienagannie spisywał się w meczu z Olimpią oraz o Marcinie Krzywickim, który trafił do siatki rywala dwukrotnie.

Rozjemcą meczu Kotwicy z GKS-em został mianowany sędzia Konrad Aluszyk, który pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego i co ciekawego prowadził już w tym sezonie spotkanie z udziałem GKS-u, a mianowicie był to mecz rundy wstępnej Pucharu Polski w którym GKS pokonał rezerwy Miedzi Legnica 4:1.

Wierzymy, że piłkarze wraz z kibicami, którzy wybierają się w sobotę do Kołobrzegu z uśmiechem na ustach wsiądą po spotkaniu do autobusów i odjadą do Bełchatowa z trzema oczkami na koncie. Ci, którzy nie wybierają się w weekend nad Bałtyk i nie mogą na żywo zobaczyć w akcji drużynę GKS-u niech w sobotni wieczór odpalają komputer i śledzą poczynania naszych piłkarzy poprzez relację tekstową na naszym facebookowym profilu lub niech oglądają mecz na GKS.net.pl (transmisja on-line dzięki portalowi miastokolobrzeg.pl).