Zjednoczeni pokonani. Hat-trick Krzywickiego!

W swoim szóstym meczu kontrolnym w tym roku drużyna GKS Bełchatów wygrała z czwartoligowymi Zjednoczonymi Bełchatów 3:0. Klasycznym hat-trickiem popisał się w drugiej połowie Marcin Krzywicki.

W pierwszej połowie sygnał do ataku dał Dawid Dzięgielewski, który ekwilibrystycznym strzałem uderzył piłkę wprost w Wiktora Baranowskiego. Niedługo później, po podaniu Daniela Ciechańskiego, testowany Mołdawianin Valeriu Tiron strzelił płasko, ale ponownie bramkarz Zjednoczonych obronił. Kolejna próba to strzał z dystansu Konrada Andrzejczaka w poprzeczkę a następnie celna dobitka Ciechańskiego, lecz z pozycji spalonej. Po chwili jeden z zawodników gości głową uderzył tuż nad poprzeczką. Końcówka mogła należeć do Dzięgielewskiego, który najpierw strzelił sporo obok bramki a po chwili trafił w poprzeczkę „United”.

Na drugą połowę wyszła jeszcze młodsza jedenastka GKS z siedmioma młodzieżowcami i Marcinem Krzywickim, który miał w nogach sobotni sparing ze Zniczem. To właśnie Krzywy zaczął i… zakończył strzelanie. Najpierw pięknym strzałem z rzutu wolnego z około 20 metrów umieścił futbolówkę w okienku bramki Zjednoczonych. Wynik na 2:0 nasz napastnik podwyższył po przechwycie i asyście Dawida Flaszki.

Po chwili Albin Maciejewski uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi zawodnik Zjednoczonych kropnął mocno piłkę z dystansu a Daniel Niźnik sparował ją na słupek. Następną okazję miał „Dzięgiel”, ale przegrał pojedynek z bramkarzem ekipy Edwarda Cecota. Dawid zrehabilitował się po chwili podając piłkę piętką do Marcina Krzywickiego, a ten uzupełnił swój hat-trick i ustalił wynik sparingu na 3:0.

GKS Bełchatów – Zjednoczeni Bełchatów 3:0 (0:0)
Marcin Krzywicki 53., 76., 86.

I połowa: Paweł Lenarcik – Robert Pisarczuk, Damian Michalski (m), Adrian Klepczyński, Krzysztof Michalak – Dawid Flaszka (m), Marcin Ryszka (m) – Konrad Andrzejczak, Tiron Valeriu (test), Dawid Dzięgielewski – Daniel Ciechański

II połowa: Daniel Niźnik (m) – Mikołaj Bociek (m), Damian Michalski (m), Adrian Klepczyński, Mateusz Szymorek – Dawid Flaszka (m), Marcin Ryszka (m) – Albin Maciejewski (m), Konrad Andrzejczak (m) (60. Przemysław Zdybowicz (m)), Dawid Dzięgielewski – Marcin Krzywicki