Remis w teście z pierwszoligową Olimpią Grudziądz

W sobotni poranek w Gutowie Małym doszło do starcia GKS-u Bełchatów z Olimpią Grudziądz. Pojedynek ten zakończył się wynikiem 2:2. Aż trzy bramki padły po rzutach karnych.

Początek spotkania dla naszej drużyny był pechowy, bo już w 9 minucie boisko z powodu urazu musiał opuścić Artur Lenartowski, w jego miejsce wszedł Paweł Zięba. Przez pierwsze 20 minut spotkania grę prowadził zespół z Grudziądza, aż do 21 minuty kiedy to „Brunatni” wyszli ze skuteczną kontrą, i po strzale Dawida Dzięgielewskiego mogli cieszyć się z prowadzenia. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił, a obie drużyny miały sytuację na zdobycie bramki.

W 53 minucie doszło do starcia Patryka Rachwała oraz zawodnika gości, Daniela Ferugi. Sędzia Paweł Pskit pokazał zawodnikom czerwoną kartkę, oraz pozwolił wprowadzić w ich miejsce zmienników po pięciominutowej grze w osłabieniu. Za Patryka Rachwała zobaczyliśmy Adriana Klepczyńskiego. Po upływie kilku minut w naszych szeregach zobaczyliśmy nowych zawodników. Trener Mariusz Pawlak postanowił, że za Kamila Bruchajzera, Dawida Dzięgielewskiego oraz Marcina Krzywickiego zobaczymy Pawła Lenarcika, Agwana Papikyana oraz Daniela Ciechańskiego. Dla Agwana było to pierwsze spotkanie od pół roku, kiedy to złapał kontuzję. Po 25 minutach gry, Marcin Grolik sfaulował piłkarza Olimpii i sędzia odgwizdał rzut karny, który skutecznie wykonał Marcin Kaczmarek. W 76 minucie GKS ponownie wyszedł na prowadzenie, Daniel Ciechański był faulowany w polu karnym Olimpii, sędzia wskazał na wapno, a Bartłomiej Bartosiak pewnym strzałem pokonał Jakuba Wrąbla. Końcówka spotkania należała do gości najpierw trafili oni w słupek, a w 89 minucie Marcin Kaczmarek wykorzystał kolejny rzut karny w tym spotkaniu.

Można stwierdzić, że był to mecz rzutów karnych, bo aż trzy z czterech bramek zostały tak zdobyte. Wynik spotkania może cieszyć, ponieważ graliśmy z zespołem pierwszoligowym, który w swoich szeregach ma kilku znanych zawodników.

GKS Bełchatów – Olimpia Grudziądz 2:2 (1:0)

Bramki: Dawid Dzięgielewski 21, Bartłomiej Bartosiak 77 (k) – Marcin Kaczmarek 69 (k) i 89 (k)

GKS Bełchatów: Kamil Bruchajzer (60. Paweł Lenarcik) – Mikołaj Bociek, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Mateusz Szymorek – Patryk Rachwał (58. Adrian Klepczyński), Szymon Zgarda – Dawid Dzięgielewski (60. Agwan Papikyan), Artur Lenartowski (9. Paweł Zięba), Bartłomiej Bartosiak – Marcin Krzywicki (60. Daniel Ciechański)
Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel – Adrian Bielawski (46. Damian Ciechanowski), Lukas Klemenz, Matic Žitko, Marcin Woźniak – Marcin Smoliński, Kamil Kurowski (68. Arkadiusz Kasperkiewicz), Jakub Łukowski (46. Daniel Feruga, 58. Damian Warchoł), Adam Banasiak (46. Damian Michalik), Marcin Kaczmarek – Karol Angielski

Czerwone kartki: Patryk Rachwał (53 min.) – Daniel Feruga (53 min.)