Oby trzy oczka zostały w Bełchatowie! Zapowiedź pojedynku z Wartą Poznań

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Już w najbliższą sobotę kibice GKS-u będą mogli zobaczyć ciekawe widowisko. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie sąsiad z tabeli, a mianowicie Warta Poznań. Poniżej kilka zdań, na temat obu drużyn.

Warta Poznań to zespół prowadzony przez Petra Němeca, który plasuję się na jedenastym miejscu w tabeli. Poznaniacy zdobyli do tej pory 27 punktów. Składa się na to 7 zwycięstw, 6 remisów i aż 11 porażek. Bilans bramkowy to 28 bramek strzelonych oraz 42 bramki stracone. Najlepszym strzelcem drużyny jest Łukasz Białożyt, który czterokrotnie pokonał bramkarza przeciwnej drużyny. W swoim ostatnim spotkaniu Warta Poznań wygrała w Stalowej Woli z miejscową Stalą 1:0, strzelcem bramki był Tomasz Dejewski. Największym sukcesem w historii klubu, są przede wszystkim dwa tytuły Mistrza Polski, które zawodnicy Warty zdobyli w 1929 oraz 1947 roku.

GKS Bełchatów obecnie prowadzony jest przez Mariusza Pawlaka, który w naszym klubie pracuję od przerwy zimowej. „Brunatni” plasują się na 10. miejscu w tabeli II ligi. Nasi piłkarze zdobyli do tej pory 28 punktów. Składa się na to 9 zwycięstw, 4 remisy i aż 11 porażek. Najskuteczniejszym zawodnikiem na ten moment jest Patryk Rachwał który do tej pory pokonał pięciokrotnie bramkarza rywali. Pięć trafień ma również Daniel Ciechański, ale w jego przypadku wszystkie bramki zdobyte zostały jeszcze w czasach gry w Gryfie Wejherowo. Przed tygodniem „Brunatni” zdołali przywieźć trzy oczka z trudnego terenu. Mianowicie pokonali Olimpię Elbląg 2:1, a dwie bramki zdobył powracający do formy sprzed kontuzji Agwan Papikyan.

Sędzią tego spotkania będzie Paweł Kukla, pochodzący z Krakowa. Warto dodać, że będzie to pierwszy mecz GKS-u prowadzony przez tego arbitra. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie, ponieważ planowane jest rozegranie meczu przy rekordowej frekwencji w tym sezonie. Niech każdy z was ubierze barwy naszego klubu oraz odzieje szalik i przyjdzie dopingować GKS, który postara się wygrać trzeci mecz z rzędu. Mecz rozpocznie się w sobotę 8 kwietnia o godzinie 17:00!